POWTÓRKA Z HISTORII PO SZALONYM MECZU!

Ostatni ligowy mecz przy Solskiego 1 w tym roku przyniósł wiele emocji i kolejne zwycięstwo lidera z Mielca. Biało-niebiescy w swojej twierdzy ponownie  wygrali, tym razem z Polonią Bytom. Pokonali rywala 4:3 i mają już 40 punktów! Stalowcy prowadzili już 3:0, po czym w ciągu trzech minut dali sobie wbić trzy gole… Bohaterem został dziś Jakub Żubrowski, który z dystansu strzelił decydującą bramkę.

Takim samym wynikiem jak dzisiejszy zakończył się mecz Stali z Polonią rozegrany w roku 1961. Mielczanie, w składzie z Erwinem Pyką, Henrykiem CzylokiemRajmundem Kapuścińskim pokonali wówczas zespół, którego barw bronili tak wspaniali piłkarze, jak bramkarz Edward Szymkowiak i napastnik Jan Liberda!

Zespół Janusza Białka nie zamierza zwolnić i zanotował czwarte kolejne zwycięstwo. Druga w tabeli Wisła Puławy (36) traci do mielczan cztery punkty, trzeci Raków Częstochowa sześć (34), zaś czwarty Znicz Pruszków siedem (33). Kolejne zespoły dzieli już spory dystans od pierwszej czwórki.

Do składu Stalowców, po jednomeczowej absencji za kartki, powrócił stoper Sebastian Zalepa. Z kolei z tego samego powodu nie mógł dziś zagrać boczny obrońca Robert Sulewski. W zespole z Bytomia ten sam „problem” spotkał doświadczonego pomocnika Marcina Lachowskiego.

IMG_0607.CR2

1:0 (4 min.): gospodarze mieli świetny początek. Piękna akcja Bartosza Nowaka, Tomasza Prejsa i Andreji Prokicia dała im prowadzenie w meczu. Prejs dograł Serbowi tak dokładnie na drugi metr przed bramką, że ten nie mógł nie zdobyć swego 7 gola w sezonie.

IMG_0632.CR2

2:0 (10 min.): tym razem świetnym podaniem w pole karne do Prejsa popisał się Prokić. Niesamowicie aktywny „Prejsik” płaskim dograniem poszukał pod bramką Mateusza Cholewiaka, którego uprzedził … Robert Trznadel, obrońca Polonii. Gracz gości wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki z najbliższej odległości.

IMG_0741.CR2

3:0 (35 min.): bliski szczęścia  z rzutu wolnego był Nowak, jednak jego precyzyjne uderzenie zdołał wybronić bramkarz Polonii, który sparował piłkę na rzut rożny. Z kornera dograł lewonożny Krystian Getinger, zaś w polu karnym najlepiej odnalazł się stoper Michał Bierzało, który z powietrza z pięciu metrów wpakował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Marcina Michalaka.

IMG_0917.CR2

3:1 (77 min.): akcja gości zakończyła się strzałem Idrissy Cissé z kilku metrów – efektownie wybronił to uderzenie Tomasz Libera. Do odbitej piłki doskoczył gracz Polonii, którego niepotrzebnie faulował Michał Bierzało. Wydaje się, że z tak ostrego kąta polonista nie był w stanie zagrozić Liberze. Sędzia Sylwester Rasmus wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnie zamienił kapitan Bartłomiej Setlak.

3:2 (78 min.): minutę po pierwszym trafieniu goście zdobyli gola kontaktowego. W pole karne mielczan wbiegł szybki Cissé i bez problemu umieścił piłkę w bramce Stali.

IMG_0927.CR2

3:3 (79 min.): kibice i piłkarze z Mielca przeżyli szok, kiedy padła bramka wyrównująca. Minuta po minucie Polonia zdobywała kolejne bramki! Tym razem zespołową akcję wykończył potężnym uderzeniem w krótki róg z 10 metrów rezerwowy Daniel Kutarba.

IMG_0934.CR2

4:3 (82 min.): lider zdołał podnieść się po trzech szybkich ciosach. Przytomnie zachował się wprowadzony chwilę wcześniej Damian Bożek, który wycofał piłkę do niepilnowanego Żubrowskiego. Pomocnik Stali huknął z 25 metrów na bramkę Michalaka i ku uciesze publiczności zdobył czwartego gola dla miejscowych!

IMG_0703.CR2

Warto podkreślić, że Stal wygrała zupełnie zasłużenie. Końcowy wynik może nieco mylić, bowiem gospodarze stworzyli wiele akcji bramkowych. Zespół Jacka Trzeciaka, wspierany dopingiem ok. 150 osobowej grupy kibiców z Bytomia, dużo zawdzięczał ofiarnym interwencjom swego bramkarza, który w drugiej połowie kilka razy uchronił niebiesko-czerwonych przed utratą kolejnych goli. To co się stało między 77. a 79. minutą trudno wytłumaczyć. Na pewno jest to nauczka na przyszłość i potwierdzenie tego, że gdy Stal prowadzi grę to nie ma na nią mocnych. Natomiast gdy odda pole przeciwnikowi to efekt takiej postawy nie zawsze jest taki, jak oczekują kibice.

Za tydzień (niedziela, g. 12) mielczanie spotkają się w Niepołomicach z Puszczą. To będzie ostatni mecz przed przerwą zimową.  Pewne jest to, że mielczanie „przezimują” na fotelu lidera! Za to bardzo dziękujemy.

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo, niedziela, g. 13

FKS STAL MIELEC – KS Polonia Bytom S.A. 4:3 (3:0)

Bramki: Prokić (4), Trznadel (10 sam.), Bierzało (35), Żubrowski (82) – Setlak (77 karny), Cissé (78), Kutarba (79)

Stal: Libera – Duda © (81 Bożek), Bierzało, Zalepa, Getinger, Prejs, Żubrowski, Nowak, Cholewiak, Prokić (90 Marciniec), Żegleń (60 Papka)

Polonia: Michalak – Trznadel, Broniewicz (71 Pączko), Malec, Radkiewicz (52 Kutarba), Zalewski, Mróz, Lika (74 Rylutowski), Setlak ©, Michalik (46 Cempa), Cissé

Sędziowali: Sylwester Rasmus (sędzia główny, Kujawsko-Pomorski ZPN), Marcin Sadowski (sędzia asystent nr 1, Kujawsko-Pomorski ZPN) i Bartosz Kaszyński (sędzia asystent nr 2, Pomorski ZPN) oraz Jakub Tomoń (sędzia techniczny, Podkarpacki ZPN)

Żółte kartki: Cholewiak – Broniewicz

Widzów: 2 750

Tekst, foto: Marcin Studnicki