Wyjazdowy pojedynek z Chrobrym Głogów

Pora na kolejny wyjazdowy mecz w Nice 1 Lidze. Tym razem rywalem Stali Mielec będzie 15. drużyna w tabeli – Chrobry Głogów. Co możemy powiedzieć o naszym przeciwniku? W jakiej znajduje się formie?

Zawodnicy trenera Ireneusza Mamrota na wiosnę jeszcze nie wygrali. Choć w ostatni weekend pauzowali (zaległy mecz rozegrają 5. kwietnia), to ich bilans wciąż wygląda nie najlepiej. Głogowianie zaczęli grę po przerwie zimowej od remisu ze Zniczem Pruszków 1-1. Bramkę dla ówczesnych gospodarzy zdobył Karol Danielak. Po tym meczu nadeszły dwie porażki po 1-2. Najpierw w Bielsku-Białej z Podbeskidziem, a niespełna dwa tygodnie temu na własnym boisku z Wisłą Puławy. Zwycięstwo puławian z piątkowym rywalem Stali Mielec pozwoliło wyprzedzić ich w tabeli. Wobec ostatniej wygranej z Drutexem-Bytovią po piętach Chrobremu depcze również GKS Tychy. Sytuacja w dolnej części tabeli jest, jak widać, niezwykle dynamiczna.

Chrobry Głogów potrzebuje punktów. Dotychczas zdobyte 24 oczka dają mu  barażowe 15. miejsce. Piłkarze trenera Mamrota mają do rozegrania także wspomniany zaległy mecz (z Miedzią Legnica). Dwutygodniowa przerwa może się okazać dla gospodarzy piątkowego spotkania zbawienna. Przez ten czas Ireneusz Mamrot mógł nieco poukładać zespół zagubiony na starcie rundy wiosennej.

Stal Mielec, podobnie jak w zeszłej kolejce z Wigrami Suwałki, ma do wyrównania rachunki z Chrobrym jeszcze z rundy jesiennej. We wrześniowym meczu padł w Mielcu wynik 1-4 na korzyść przyjezdnych. W tamtym spotkaniu bramki dla drużyny z Głogowa strzelali Sebastian Bonecki, Michał Ilków-Gołąb, Paweł Wojciechowski oraz Seweryn Michalski. Dla Stali gola, na 1-3, zdobył Sebastian Zalepa.

Trzymamy kciuki za Biało-Niebieskich! W poprzednich spotkaniach zawodnicy Zbigniewa Smółki potwierdzili, że potrafią grać dobrze na wyjazdach. Początek spotkania Chrobry Głogów-Stal Mielec w piątek o 19!