Mikrofon FKS przed meczem z Wartą Poznań: wiemy gdzie popełniliśmy błędy [WIDEO]

W sobotę 4 sierpnia piłkarze FKS Stal Mielec zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Będzie to mecz 3. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Dorobek Stalowców po inauguracji rozgrywek to 3 punkty za zwycięstwo w Krakowie z Garbarnią. Nie udało się mielczanom wygrać w Niepołomicach z Puszczą, ulegli miejscowym 0:1. – Mieliśmy analizę, wiemy gdzie popełniliśmy błędy. Niestrzelone sytuacje w pierwszej połowie spowodowały, że w drugiej połowie Puszcza poczuła krew. Z Wartą Poznań liczymy na 3 punkty, musimy je zdobyć jeśli chcemy walczyć o nasze cele – mówi zawodnik Stali Łukasz Wroński.

Wynikowo daliśmy plamę, ale dużo pozytywów można z tego meczu wyciągnąć i opierać na tym przyszłość – ocenia szkoleniowiec mielczan Artur Skowronek.

Po tym spotkaniu nie brakowało opinii, że u Biało-Niebieskich zawodzi skuteczność. Łukasz Wroński dodaje, że zespół też zawiódł kibiców swoim stylem gry po przerwie. – Drugą połowę zagraliśmy słabo. W pierwszej prowadziliśmy grę, w drugiej weszliśmy w grę Puszczy, były długie piłki i nie było to potrzebne. Mogliśmy cały czas konsekwentnie grać swoje z czego w pierwszej połowie mieliśmy 4-5 sytuacji – ocenił.

Jak smutny wieczór w Niepołomicach przekuć na sukces w Wielkopolsce? – Codzienną sumienną praca i odpowiedzialnością. Dużo wyciągnęliśmy z tego meczu i jestem przekonany, że duża świadomość naszego zespołu przełoży się na spotkanie w sobotę – przekazuje Artur Skowronek.

Będzie to kolejny mecz walki fizycznej. Oglądałem mecz Warty z Garbarnią i widać było, że to jest ciężki przeciwnik fizyczny – zapowiada Wroński. – Powinniśmy skupić się na sobie i zagrać dobry mecz – podkreśla.

Chcemy cieszyć się grą i być w niej skutecznym. Na tyle idziemy w dobrym kierunku ze stylem naszego grania, że będzie to widoczne w sobotę. Za nami kolejny tydzień współpracy z zespołem, czas na pewno działa na naszą korzyść – dodaje Artur Skowronek.

Trener Stali widzi w zespole chęć rewanżu za wpadkę w Niepołomicach. – Wszyscy są gotowi do boju, jedynie Krzysiek Kiercz ma uraz, wszyscy pozostali są zdrowi, pełni optymizmu i chcą wejść do autobusu do Poznania – opowiada.

Mecz Warta Poznań – FKS Stal Mielec został wyznaczony na 4 sierpnia, o 17:00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.