#MikrofonFKS przed meczem z Tychami: wracamy i wszystko będzie OK [WIDEO]

W tym tygodniu piłkarze PGE FKS Stal Mielec rozegrają dwa mecze domowe Fortuna 1 Ligi. W środę podejmą u siebie GKS Tychy, a stawką spotkania będzie powrót na pozycję lidera rozgrywek!

Spotkanie z GKS Tychy to mecz zaległy, przeniesiony z 8. kolejki ze względu na powołanie reprezentacyjne w tyskiej ekipie. Stal dzisiaj jest trzecia w tabeli, pierwsze miejsce straciła w piątek wieczorem przegrywając w Olsztynie 0:1. – To był zły dzień. Nie ma żadnego innego problemu. Spodziewam się, że w środę wszystko będzie OK – mówi pomocnik Stali Josip Soljić.

– Musimy więcej powtarzalnych, dobrych fragmentów zabrać na mecz środowy. W Olsztynie przegraliśmy po kontrataku, do którego nie powinniśmy dopuścić. W środę musimy szukać więcej pozytywów, być powtarzalnym, szukać kolejnych argumentów w budowaniu gry bo przeciwnicy murują swoją połowę, trzeba być bardziej elastycznym i dopasować się do takiego sposoby gry przeciwnika – wskazuje trener mielczan Artur Skowronek.

Josip Soljić jest przekonany, że zespół zareaguje na porażkę w Olsztynie i w środę pokaże zupełnie inne oblicze. – Najpierw trzeba zmienić to co w głowie i wrócić do tego, co było przed przerwą. Ta przerwa wyrzuciła nas z rytmu, ale jestem pewien, że już dzisiaj wracamy i w środę wszystko będzie w porządku – wskazuje.

Zespół tyski po słabym początku rozgrywek zaczął seryjnie punktować i ma tylko trzy oczka mniej od PGE FKS Stali. – To jest zespół, który w ostatnich czterech spotkaniach wygrał trzy razy, jeden raz zremisował i ma niezłą passę. Do tego Tychy mają dobrą siłę ofensywną i nie spodziewam się, że będą murować swoją bramkę, raczej że będą szukać swoich atutów z przodu. Piątkowski, Lewicki, Grzeszczyk, Steblecki w teorii gwarantują bramki, my musimy zrobić wszystko by to zatrzymać – opowiada szkoleniowiec mielczan Artur Skowronek.

– Tychy są w dobrej formie, ale jeśli zagramy swoje to nie będzie problemu i z pewnością trzy punkty zostaną w Mielcu – Josip Soljić wskazuje proste rozwiązanie na szóste zwycięstwo w sezonie

Mecz PGE FKS Stal Mielec – GKS Tychy rozegrany zostanie 18 września o 19:00 przy Solskiego 1. W sobotę 21 września o 17:00 w kolejnym domowym meczu Stal podejmie GKS Bełchatów.