FKS Stal Mielec przed meczem z Wisłą Płock: Jesteśmy drużyną, która chce mieć wyzwania

W środę 27 lipca na Stadionie Miejskim w Mielcu odbędzie się mecz 1. rundy piłkarskiego Pucharu Polski FKS Stal Mielec – Wisła Płock.

WIDEO:

 

Będzie to pierwszy mecz w Mielcu zespołu Stali w nowym sezonie. Kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć nieco przebudowaną drużynę Biało-Niebieskich. – Zespół jest gotowy do walki. Pokazały to nasze sparingi. Mam nadzieję, że wszyscy są zdrowi, gotowi, skoncentrowani. Problemem jest przebudowa zespołu. Do ostatniej chwili będziemy poznawali odpowiedzi jak w nowym ustawieniu będziemy gotowi do gry. Patrząc na podejście zawodników i rozegrane sparingi myślę, że można na wszystkich liczyć – komentuje trener mielczan Janusz Białek.

Tuż po spotkaniu z Wisłą Płock, która jest beniaminkiem ekstraklasy, Stal zagra u siebie premierowe spotkanie w 1 lidze, z Sandecją Nowy Sącz. – Lepszego przetarcia przed 1 ligą nie może być. Wisła to jeden z liderów rozgrywek pierwszoligowych z zeszłego roku, dzisiaj zespół ekstraklasowy. Wszyscy marzyliśmy o tym by grać o wyższe stawki, pomału i konsekwentnie o te stawki gramy. Zaczynamy od Pucharu Polski ale i pierwsza liga rzuca nam wyzwania, zamierzamy im sprostać – ocenia trener Białek.

Przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wszyscy są na szczęście zdrowi, wszyscy są pozytywnie nastawieni przed ligą. Wiemy, że czekają nas nowe doświadczenia, nowi rywale. Jesteśmy drużyną, która chce mieć wyzwania, żadnego z nich się nie boimy. Jesteśmy spokojni – przekazuje pomocnik Stali Przemysław Lech.

Dla Lecha mecz z Wisłą Płock będzie szczególny, do Mielca trafił właśnie z Płocka, na zasadzie wypożyczenia. – Do tego meczu będą starał się podejść jak do każdego innego, dać z siebie 100 a nawet więcej procent i rozegrać bardzo dobre spotkanie – podkreśla pomocnik mielczan.

Mecz FKS Stal Mielec – Wisła Płock rozpocznie się 27 lipca o 19:00. Zwycięzca zagra w 1/16 Finału Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice.

Spotkanie Stal Mielec – Sandecja Nowy Sącz w ramach 1. kolejki pierwszej ligi odbędzie się w Mielcu w poniedziałek 1 sierpnia o 19:00.

stal-wisla_puchar_news