Wysoka sparingowa wygrana FKS Stal Mielec [FOTO, WIDEO]

W meczu towarzyskim piłkarze Stali pokonali zespół z drugiej klasy rozgrywkowej Gruzji. Spotkanie odbyło się w Turcji.

Piłka nożna, towarzysko
FKS Stal Mielec – Merani Martvili (Gruzja) 4:0 (2:0)

Bramki:
33 min – Drzazga – 0:1
40 min – Cholewiak – 0:2
54 min – Sobczak – 0:3
88 min – Lech – 0:4

Stal Mielec: 1. Rafał Strączek (46, 88. Marek Kozioł) – 2. Sebastian Zalepa (46, 5. Boris Milekić), 3. Krzysztof Kiercz, 4. Robert Sulewski (60, 26. Dominik Sadzawicki), 6. Piotr Marciniec (60, 13. Przemysław Lech), 9. Mateusz Cholewiak (70, 19. Konrad Misztal), 10. Wasil Panajotov (60, 14. Piotr Głowacki), 17. Krzysztof Drzazga (70, 18. Dorian Buczek), 20. Aleksandar Kolev (53, 7. Szymon Sobczak), 23. Krystian Getinger, 31. Kamil Radulj (60, 8. Damian Ałdaś).

Merani Martwili:  Giorgi Kulua – Sergi Orbeladze, Kiczi Meliawa, Andro Giorgadze, Giorgi Gegia, Lasza Czaladze, Rewaz Gecadze, Dawit Maisaszwili, Waża Lomaszwili, Serhij Tretiak, Rewaz Barabadze.

To drugi mecz sparingowy rozegrany przez Stal podczas obozu w Turcji. Rywale grają w gruzińskiej pierwszej lidze i poziomem swoim przypominali zespoły z dolnej części tabeli polskiej pierwszej ligi. Odstawali taktycznie od Biało-Niebieskich, ale stwarzali duże zagrożenie przy stałych fragmentach.

SKRÓT WIDEO:

 

Biało-Niebiescy byli stroną dominującą, często groźnie wyprowadzali szybkie ataki. Prowadzenie Stal objęła po bardzo efektownej bramce. Krystian Getinger wypatrzył niepilnowanego Krzysztofa Drzazgę w polu karnym i posłał w jego kierunku długie podanie, które on „szczupakiem” skierował do siatki.

Podwyższył na 2:0 Mateusz Cholewiak, który wykorzystał prostopadłe podanie, ominął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Trzecie trafienie to akcja skrzydłem i wyłożenie na piąty metr, gdzie czujny był Szymon Sobczak. Przytomnie zachował się też Przemysław Lech, który dobił do bramki piłkę po strzale z rzutu wolnego Damiana Ałdasia po tym jak piłka odbiła się od słupka i ustalił wynik spotkania na 4:0.

KOMENTARZE PO SPARINGU:

 

 

ZDJĘCIA:

 

 

fks_turcja_partnerzy_v2