Nagrody dla Biało-Niebieskich podczas plebiscytu Sportowiec Roku Tygodnika Korso

Już po raz 23. wybrano najlepszych i najpopularniejszych sportowców z Mielca. Przyznano 13 wyróżnień, to najważniejsze otrzymała zawodniczka chodu sportowego Paulina Buziak-Śmiatacz. Drużyna FKS Stal Mielec została natomiast nagrodzona w sposób szczególny!

Wśród mieleckich sportowców ponownie wybrano tych najlepszych i najpopularniejszych. Od 23 lat plebiscyt na Sportowca Roku organizuje Tygodnik Regionalny Korso. Czytelnicy i specjalna kapituła spośród nominowanych wybierają tych najlepszych.

Tegoroczna gala to też uhonorowanie FKS Stali Mielec. Awans zespołu do 1 ligi został wydarzeniem roku. Jeden ze współautorów tego sukcesu Janusz Białek otrzymał tytuł Trenera Roku.

WIDEO:

 

Zawodnik Stali Krystian Getinger wśród dziesięciu najlepszych sportowców powiatu mieleckiego w 2016 roku uplasował się na piątej pozycji.

WIDEO:


 

Klub FKS Stal Mielec został także zaproszony przez organizatorów do prezentacji swoich wyników: sportowych i marketingowych. Była to też okazja by podziękować Tygodnikowi Korso za wsparcie dla Stali Mielec.

WIDEO:

 


 

Sportowcem Roku 2016 została Paulina Buziak-Śmiatacz – mielecka chodziarka, zawodniczka LKS Stali Mielec, która w ubiegłym roku wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich.

ZDJĘCIA:

 

 

 

 

Zdjęcia: M. Badowska – hej.mielec.pl