Meczowa sobota. Gramy z Wigrami!

Czas na 23. kolejkę Nice 1 ligi. Niepokonana na wiosnę Stal Mielec podejmie piąte w tabeli Wigry Suwałki. Co możemy powiedzieć o sobotnim rywalu? W jakiej formie znajduje się zespół prowadzony przez Dominika Nowaka?

Drużyna z Suwałk rozpoczęła rundę wiosenną, podobnie jak Stal, od dwóch zwycięstw. Nasi rywale pokonali Podbeskidzie (2-0) oraz Wisłę Puławy (1-0). Po tych wiktoriach Wigry miały na koncie passę pięciu zwycięstw z rzędu, bowiem trzy ostatnie ligowe mecze na jesieni również okazały się zwycięskie dla naszych gości. Wówczas suwałczanie wygrali między innymi ze Zniczem Pruszków. Po szalonym meczu padł wynik 5-4, a decydującego gola zdobył w 93. minucie Maciej Wichtowski.

Zwycięska seria skończyła się jednak w ostatniej kolejce 1 ligi. Trzy punkty z Suwałk wywiozła ekipa Miedzi Legnica. Taki wynik pozwolił Miedzi wyprzedzić Wigry i zająć czwarte miejsce w tabeli. Pomimo pierwszej porażki formę Wigier należy wciąż uznawać za dobrą. W końcu wspomniane dwie wygrane nie były przypadkowe. Warto podkreślić grę na „zero z tyłu” w dwóch pierwszych wiosennych spotkaniach.

Jak wyglądały ostatnie pojedynku Biało-Niebieskich z Wigrami Suwałki? Wszyscy pamiętamy jesienną wyjazdową klęskę 0-6. Jak mówi jednak trener Zbigniew Smółka, on i jego piłkarze patrzą w przód, nie oglądają się wstecz. Z kolei w sezonie 2013/2014 Stal i Wigry spotkały się dwukrotnie. I dwukrotnie padł wynik 1-1. Najlepszymi strzelcami drużyny gości są Damian Kądzior i Kamil Adamek. Zawodnicy Stali zdążyli się przekonać, że są bardzo skuteczni. We wspomnianym wyżej meczu z Suwałk Kądzior zdobył dwa gole, a Adamek jednego.

Liczymy, że mielczanie utrzymają passę meczów bez porażki. Co więcej liczymy na rozpoczęcie serii wygranych właśnie od wygranej w Mielcu z Wigrami. Początek w sobotę o 17!

Wiktor Strzelczyk

Fot: Marta Badowska / hej.mielec.pl

stal-wigry_LED