Rewelacja wiosny podejmuje lidera

Na ten mecz czekano w Mielcu od tygodnia! Do niepokonanej na wiosnę Stali przyjeżdża lider – Chojniczanka Chojnice. Zespół, który także jest niepokonany. Jednakże od siedmiu już kolejek tylko i wyłącznie remisuje. Co można powiedzieć o drużynie Piotra Gruszki?

 

Ekipa z Chojnic słynie z remisów. Zanotowała 14 remisów w 24 spotkaniach, w tym 7 w ostatnich meczach. Pomimo tego, Chojniczanka wciąż znajduje się na szczycie tabeli Nice 1 ligi. Piłkarze z Pomorza w tym sezonie, co warto podkreślić, tylko raz dali się ograć. Jedynym zespołem, który pokonał Chojniczankę jest Miedź Legnica (2:0). Tą samą Miedź nasi rywale powitali w Chojnicach w ostatniej kolejce, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dwa tygodnie temu wynik 0-0 padł także w Puławach w spotkaniu z Wisłą. W rundzie wiosennej Chojniczanka grała także z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Zniczem Pruszków i GKSem Katowice (wyniki kolejno 1-1, 3-3, 2-2).

 

Stal Mielec do lidera traci osiem punktów, zajmując dziesiąte miejsce. Układ tabeli pokazuje, jak cenne mogą być punkty dla obu zespołów. Chojniczanka będzie chciała wreszcie pozbyć się łatki „wiecznie remisującego” zespołu. Mielczanie jednak na własnym boisku prezentują się bardzo dobrze.

 

Najlepszymi strzelcami w lidze w ekipie Piotra Gruszki są Jakub Biskup i Andrzej Rybski, którzy mają na koncie po sześć trafień. Z kolei patrząc na same poczynania zawodników po zimowej przerwie, Jacek Podgórski ma najwięcej goli. Strzelił ich trzy, w tym ostatniego w lidze dla swojego zespołu. Od spotkania z Podbeskidziem (18.03) piłkarze gości nie zdobyli bramki w meczu ligowym.

 

W tym sezonie Biało-Niebiescy już dwukrotnie zmierzyli się z obecnym liderem Nice I ligi. W obu pojedynkach Chojniczanka wygrała 2-0. Pierwszy z nich odbył się w ramach Pucharu Polski. W dalszej jego części nasi piątkowi przeciwnicy musieli uznać wyższość Wisły Kraków. W meczu ligowym katem mielczan był wspomniany już Andrzej Rybski, autor obu bramek dla Chojnic. W Pucharze Polski bramki zdobywali Łukasz Kosakiewicz i Michał Jakóbowski.

 

Liczymy, że w piątek to graczy Stali Mielec będziemy wymieniać w roli strzelców goli w meczu z Chojniczanką! Czas zakończyć passę remisów rywala, równocześnie kontynuując swoją zwycięską serię. Do zobaczenia na stadionie!

 

Wiktor Strzelczyk

Fot: Kris Trzaski

 

17626364_1456165871107350_1471897459228202243_n