Chojniczanka zwycięska w Mielcu [RELACJA Z MECZU]

Emocje sięgające zenitu, multum sytuacji bramkowych i brak przysłowiowego szczęścia po stronie Stali – tak można opisać piątkowy wieczór przy Solskiego 1. Podopieczni Zbigniewa Smółki zostali zatrzymani przez Chojniczankę, choć scenariusz tego meczu mógł być zgoła odmienny. Mielczanie nie wykorzystali kilku świetnych okazji na zdobycie gola i tym samym musieli uznać wyższość lidera z Chojnic. Stal Mielec przegrała Chojniczanką Chojnice 0:1.

Ponad 4-tysięczna grupa kibiców była świadkiem widowiska piłkarskiego stojącego na bardzo dobrym poziomie. Obie drużyny zaprezentowały ofensywny futbol, w którym nie zabrakło efektownych akcji i dramaturgii. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy mogli objąć prowadzenie już w 3. minucie po strzale głową Jacka Podgórskiego. Mielczanie także byli bliscy zdobycia bramki w 12. minucie, gdy Kamil Radulj przejął piłkę na 25 metrze, wbiegł w szesnastkę i uderzył obok słupka. Pięć minut później Aleksandar Kolev otrzymał podanie od Szymona Sobczaka i z bliskiej odległości nieznacznie się pomylił.

Chojniczanka objęła prowadzenie w 28. minucie. Długi wyrzut piłki z autu trafił wprost na głowę Pawła Zawistowskiego, który pewnym uderzeniem pokonał Tomasza Liberę. Strzelec gola ucierpiał w tej sytuacji, ponieważ zderzył się głową z jednym z zawodników Stali i musiał kontynuować grę z opatrunkiem.

W końcówce pierwszej połowy Biało-Niebiescy trzykrotnie zagrozili bramce Łukasza Budziłka. Najpierw bliski szczęścia był Krzysztof Drzazga, który trafił w słupek, a chwilę później mocny strzał Szymona Sobczaka zza pola karnego świetnie obronił bramkarz. Tuż przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę pojedynku Stal stanęła przed kolejną szansą na zdobycie bramki. Szymon Sobczak otrzymał prostopadłe podanie od Kamila Radulja i popędził w kierunku bramki rywali, jednak uderzył wprost w golkipera.

Druga odsłona meczu przyniosła kolejne, wyśmienite okazje bramkowe dla Stali. Strzały na bramkę drużyny z Chojnic oddawali Kamil Radulj, Krystian Getinger i Vasil Panayotov, jednak w ich próbach zabrakło precyzji lub dobrze interweniował bramkarz. Mielczanie najbliżej wyrównania byli w 68. minucie, gdy Szymon Sobczak wbiegł w pole karne i zagrał do nadbiegającego Krzysztofa Drzazgi, który z kilku metrów niefortunnie trafił w poprzeczkę. Dziesięć minut później Aleksandar Kolev znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale i tym razem piłka nie wpadła do siatki, mijając cel o kilkadziesiąt centymetrów. Chojniczanka w ostatnich minutach gry zaciekle broniła dostępu do własnej bramki i swój cel osiągnęła, chociaż po strzale z głowy Aleksandara Koleva Łukasz Budziłek wyciągnął się jak struna i obronił piłkę zmierzającą w samo okienko. Z kolei w szóstej minucie doliczonego czasu gry bliski pokonania bramkarza z Chojnic był… Tomasz Libera.

Stal nie powiększyła dorobku punktowego w starciu z Chojniczanką, ale nie powinno to martwić kibiców w Mielcu. Biało-Niebiescy przy odrobinie szczęścia mogli odprawić lidera z Chojnic z bagażem kilku goli. Jeżeli nasi piłkarze będą prezentować się w kolejnych meczach w tak jak w piątkowy wieczór przy Solskiego, to nikt nie powinien martwić się o postawę mielczan w kolejnych pojedynkach Nice 1 ligi.

Jarosław Głuszko

FKS STAL MIELEC – CHOJNICZANKA CHOJNICE 0:1
Stadion Miejski przy ul. Solskiego 1 w Mielcu, godz. 20.45
Transmisja telewizyjna od godz. 20.30 w Polsacie Sport Extra

Bramka:
0:1 – 5. Paweł Zawistowski (28 min.)

Stal: 12. Tomasz Libera, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Piotr Marciniec (73 min. 18. Dorian Buczek),  7. Szymon Sobczak (73 min., 14. Piotr Głowacki,), 10. Vasil Panayotov, 17. Krzysztof Drzazga, 20. Aleksandar Kolev, 23. Krystian Getinger, 26. Dominik Sadzawicki, 31. Kamil Radulj (83 min., 4. Robert Sulewski)

Rezerwowi: 1. Marek Kozioł, 5. Boris Milekić, 13. Przemysław Lech, 15. Arkadiusz Górka

Trener: Zbigniew Smółka

Chojniczanka: 12. Łukasz Budziłek, 9. Jakub Biskup (72 min., 19. Bartłomiej Niedziela), 7. Rafał Grzelak, 4. Piotr Kieruzel, 11. Michał Jakóbowski, 21. Łukasz Kosakiewicz, 26. Michał Markowski, 23. Jacek Podgórski, 14. Irakli Meskhiia (51 min., 10. Andrzej Rybski), 17. Tomasz Mikołajczak, 5. Paweł Zawistowski   (80 min., 27. Karolis Chvedukas)

Rezerwowi: 24. Maciej Gostomski, 2. Marcin Biernat, 16. Hieronim Gierszewski, 20. Patryk Mikita

Trener: Piotr Gruszka

Żółte kartki: Radulj, Panayotov, Buczek – Grzelak, Meskhiia, Mikołajczak, Markowski

Sędziowie: Sebastian Jarzębak – sędzia główny (Śląski ZPN), Bartłomiej Lekki – sędzia asystent (Śląski ZPN), Daniel Szpila – sędzia asystent (Opolski ZPN), Rafał Rokosz – sędzia techniczny (Śląski ZPN)