Zbigniew Smółka na dłużej w FKS Stal Mielec! [WIDEO, FOTO]

Na krótkiej konferencji prasowej prezes FKS Stal Mielec Jacek Orłowski ogłosił dzisiaj przedłużenie umowy z trenerem Zbigniewem Smółką.

Szkoleniowiec z Dolnego Śląska rozpoczął pracę w Mielcu 1 października, gdy Stal rozstała się z Januszem Białkiem w skutek złych wyników sportowych. Krótko zespół wówczas prowadził Maciej Serafiński, w tym czasie mielczanie zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w Nice 1 Lidze. Po tym meczu zespół przejął Zbigniew Smółka.

Dzisiaj Stal gra o 10. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi piłkarskiej i nie musi angażować się w walkę o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

– Cieszę się, że będę mógł kontynuować rozwój tej drużyny i mam nadzieję rozwój tego klubu. Nikt nie zabroni nam marzyć – mówił Zbigniew Smółka. Zdradził też, że doszło do spotkania władz klubu i miejskich samorządowców w sprawie przyszłości piłkarskiej Stali.

– Stal to pierwszy klub odkąd jestem trenerem, gdzie ludzie pracujący z pasją, którzy są blisko klubu bardzo chcieli bym tutaj został. Są wspaniali ludzie w drużynie, w klubie, pracownicy. Bardzo dobrze się czuję w Mielcu – przekazywał Smółka. – Jest tu wielu kibiców starszego pokolenia, którzy znają się na piłce, wielu kibiców wiernych, sprawiedliwych, którzy zawsze są z nami – dodawał. Podkreślał, że do zrobienia w Mielcu jest bardzo dużo.

WIDEO – CAŁA KONFERENCJA PRASOWA

 

W niedzielę 4 czerwca o 12:30 Stal Mielec w ostatnim meczu tego sezonu zmierzy się przy Solskiego 1 z Pogonią Siedlce. Klub zachęca wszystkich do wsparcia Biało-Niebieskich w tym meczu i wspólnego świętowania finału tego niezwykłego sezonu. Z okazji Dnia Dziecka zaplanowane zostały też niespodzianki dla najmłodszych.