Zbigniew Smółka pojedzie na staże do Chelsea i Bayernu! Przygotował je Tomasz Poręba

W grudniu szkoleniowiec pierwszoligowej piłkarskiej Stali Mielec wyjedzie na dwa poważne staże szkoleniowe w wielkich klubach europejskich.

 

Smółka najpierw odwiedzi Chelsea Londyn, w drugiej połowie grudnia pojawi się w Bayernie Monachium. – Będzie to tygodniowy staż z pierwszą drużyną Bayern Monachium.  Trener Smółka będzie uczestniczył w całym cyklu szkoleniowym, będzie obecny podczas pracy i treningu pierwszej drużyny – zapowiada europoseł Tomasz Poręba, który zorganizował oba staże. – Wszystko po to byśmy byli jeszcze lepsi, jeszcze skuteczniejsi, byśmy mogli jak najwięcej uczyć się od najlepszych i później te dobre doświadczenia przekuwać na sukces Stali Mielec – komentuje Poręba. – Jestem dumny i szczęśliwy bo to nie było łatwe. To mój mały kamyczek do tego by Stal się rozwijała – dodaje.

Wszyscy trenerzy w Stali Mielec z tego skorzystają, przygotuję z tych wyjazdów obszerny materiał. Fajne jest to, że w okresie odpoczynku można się rozwijać, można się uczyć, z podniesioną głową i uśmiechem na ustach po ostatnich zwycięstwach – przekazuje Zbigniew Smółka. Europosłowi Tomaszowi Porębie zadedykował ostatnią ligową wygraną 3:0 z GKS-em Tychy.

Warto się angażować, pracować. Dla takiego zespołu, Klubu, drużyny, kadry mogę robić wszystko by ta świetność Stali Mielec wróciła jak najszybciej. To dla mnie wielki honor i powód do dumy, że dla tej drużyny mogę pracować i rożne drzwi otwierać by było jeszcze lepiej – komentuje Tomasz Poręba.

Stal zimę spędzi na 5. miejscu w Nice 1 Lidze piłkarskiej, do miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy traci tylko 3 punkty.

karnet_1liga_w18_insta