Akademia Piłkarska FKS Stal Mielec na nowy rok

Z uwagi na filozofię rozwoju Nice 1 Ligi oraz wymogi licencyjne PZPN, Klub FKS Stal Mielec informuje, że od stycznia 2018 obejmuje pod względem finansowym, organizacyjnym i szkoleniowym cztery grupy szkoleniowe U-13, U-15, U-17, U-19.

Jednocześnie Klub informuje, że pozostałe grupy szkoleniowe w których trenują zawodnicy FKS Stal Mielec, uczestniczą w zajęciach treningowych, jak dotychczas.

Celem tego projektu będzie dostarczenie jak największej ilości wychowanków do I zespołu FKS Stal Mielec, poprzez prowadzenie procesu treningowego w ścisłej współpracy ze sztabem trenerskim pierwszej drużyny.

Tym samym tworzy się wyselekcjonowane grupy Zawodników z zasobów wszystkich ośrodków szkoleniowych, które podpisały umowę o współpracy i będą szkoliły się w Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec. Szkolenie w czterech grupach najstarszych w tej Akademii, dotyczyć będzie najzdolniejszej młodzieży z Mielca i regionu, co związane będzie z cyklicznym procesem selekcji i naboru.

Jednocześnie informujemy, że dotychczasowe umowy dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży zawarte pomiędzy FKS Stal Mielec a ośrodkami piłkarskimi z Mielca i regionu obowiązują na dotychczasowych zasadach.

Dlatego prosimy osoby związane z piłką nożną w Mielcu i regionie, które trenują na co dzień w różnych ośrodkach i szkołach sportowych, a szczególnie Rodziców i trenujących Zawodników o dalsze zangażowanie się w pracę i treningi w tych ośrodkach.

Powyższe będzie miało na celu ukształtowanie naszych przyszłych Wychowanków z dobrymi efektami na chwałę FKS Stal Mielec, zgodnie z maksymą RAZEM w drodze #podawnyblask!

Zapraszamy do współpracy!
fks_mikolajki2017_news_hej