Udane Biało-Niebieskie Mikołajki z PGE i FKS Stal Mielec [ZDJĘCIA, WIDEO]

Efektem współpracy Klubu FKS Stal Mielec i Polskiej Grupy Energetycznej była Mikołajkowa, sportowa, edukacyjna impreza, która odbyła się 10 grudnia w Mielcu.

 

Dzień rozpoczął towarzyski turniej piłkarskich drużyn trampkarzy na nowym miejskim pełnowymiarowym boisku ze sztucznej nawierzchni, na błoniach MOSiR. Bazą dla turnieju były obiekty Stadionu Miejskiego.

Popołudniu impreza przeniosła się do Galerii Handlowej Navigator, gdzie na zebranych czekali piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec. Widzowie, często młodzi adepci futbolu, poznali liczną reprezentację Stalowców i wysłuchali rozmowy o zdrowym trybie życia, sami też mogli zadawać pytania, a później zyskać zdjęcia i autografy.

Kulminacją tego spotkania była wizyta Biało-Niebieskiego Mikołaja wraz z elfem, którzy zaprosili wszystkich zebranych do wspólnych animacji, zabaw, tańców. Zaangażowanych nagradzali oczywiście prezentami. Animacje przeprowadziła Agencja Eventowa Alternatywa z Mielca.

Dzień zakończyło spotkanie z Teatrem Fundacji PGE, który wystawił edukacyjny spektakl „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” opowiadający o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.

W propozycjach Biało-Niebieskich Mikołajek z PGE udział wzięło kilkaset osób, w tym zorganizowane grupy piłkarzy z AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, MKS Gryf Mielec, Chemika Pustków, Wisanu Skopanie i Błękitnych Ropczyce.

Biało-Niebieskie Mikołajki wspierał także Urząd Miejski w Mielcu.

Udział we wszystkich atrakcjach wydarzenia był bezpłatny.

 

sfks_mikolajki2017_news_hej