Nagrody dla Stalowców w sportowym plebiscycie w Mielcu

Mielecki tygodnik Korso rozstrzygnął 24. Plebiscyt Sportowiec Roku. Dwie nagrody trafiły do piłkarzy Stali Mielec.

Około 70 osób zgromadziło się w piątkowy wieczór w Hotelu Polskim by poznać laureatów plebiscytu. Tych wskazało głosowanie poprzez SMS i kupony uzupełnione o wskazania specjalnej kapituły.

Talentem roku 2017 został okrzyknięty Jakub Ćwięka, zawodnik szczypiorniaka SPR Stal Mielec. Najlepszym sportowcem-uczniem okazał się być Dawid Piłat z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal.

Trenerem roku został Zbigniew Żola – trener Wojciecha Lubienieckiego – drużynowego wicemistrza świata w szermierce, z PTG Sokół 1893 Mielec.

Najlepsza 10-tka mieleckich sportowców 2017:

1.    Wojciech Lubieniecki – zawodnik PTG Sokoła 1893 Mielec, drużynowy wicemistrz świata w szpadzie, czołowy junior w Polsce i w Europie.

2.    Rafał Augustyn – siódmy zawodnik mistrzostw świata w chodzie na 50 km w Londynie, mistrz Polski w chodzie na 50 km, srebrny medalista halowych mistrzostw Polski  w  chodzie na 5000 m, zawodnik LKS Stali Mielec.

3.    Paulina Buziak-Śmiatacz – mistrzyni Polski w chodzie na 20 km w Nowej Dębie, mistrzyni Polski w chodzie na 5000 m w Białymstoku, zawodniczka LKS Stali Mielec.

4.    Piotr Urban – złoty medalista mistrzostw Polski młodzików w szpadzie indywidualnie i w drużynie Gryfu Mielec.

5.    Katarzyna Zdziebło – młodzieżowa mistrzyni Polski w chodzie na 20 km.

6.    Mateusz Cholewiak – kapitan drużyny piłkarskiej Stali Mielec, jej najlepszy strzelec i jeden z najlepszych skrzydłowych w 1 lidze.

7.    Daniel Paduch – były pływak Ikara Mielec, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Masters i uczestnik mistrzostw świata w Budapeszcie.

8.    Dawid Zaskalski – czołowy szachista drużyny TG Sokoła Mielec, która uzyskała awans do II ligi.

9.    Wiktor Kawka – jedyny reprezentant Polski w składzie Stali, wyróżniający się zawodnik SPR Stali Mielec, nadzieja mieleckiego i polskiego szczypiorniaka.

10.     Krystian Getinger – od wielu lat podpora drużyny piłkarskiej Stali Mielec, czołowy lewy obrońca ligi, jedyny wychowanek w podstawowym składzie.