Mecz towarzyski
FK KYRAN SHYMKENT – FKS STAL MIELEC 0:1 (0:0)
Goldcity Sport Complex Kargıcak, godz.16.00 (czasu miejscowego)

Bramka:
88 min, Michał Janota

STAL: 88. Marek Kozioł (46′ 1. Rafał Strączek) – 3. Krzysztof Kiercz (46′ Kacper Sadłocha), 5. Szymon Przystalski, 6. Leandro, 7. Szymon Sobczak, 15. Arkadiusz Górka, 17. Bartosz Nowak, 22. Michał Janota, 26. Dominik Sadzawicki, 27. Piotr Marciniec, Piotr Goliasz
Rezerwowi:
Trener: Zbigniew Smółka

Widzów: 50
Pogoda: słonecznie w temp 19°C

Tym razem rywalem Stalowców była ekipa z drugiego poziomu ligi Kazachstanu, FK KYRAN SHYMKENT. Trener Zbigniew Smółka wysłał do gry zespół złożony z zawodników, którzy dzień wcześniej nie zagrali w sparingu z FK AKZHAYIK URALSK, wygranym przez Stal 1:0. Na boisku nie pojawili się też zawodnicy, którzy rehabilitują się po urazach.

Podobnie jak wczoraj, spotkanie prowadzili rosyjscy sędziowie przebywający w Turcji na zgrupowaniu szkoleniowym. Mecz oglądała grupa kilkudziesięciu młodych piłkarzy z norweskiego Lillehammer.

Pierwsza połowa to dominacja Stalowców, którzy zmuszeni zostali do rozgrywania ataku pozycyjnego, a ich posiadanie piłki zapewne wynosiło 70-80 procent czasu gry. Mieli też pięć dobrych okazji bramkowych, Kazachowie odpowiedzieli tylko jedną groźną kontrą.

Druga połowa nie przyniosła zmiany oblicza spotkania. Stalowcy zamknęli Kazachów w „zamku hokejowym” i szukali sposobu na rozmontowanie defensywy rywali. Zespół Kyranu odgryzał się groźnymi kontrami, które trzykrotnie kapitalnie zatrzymał Rafał Strączek.

Wreszcie w 88. minucie  gry piłkę w pole karne, ale też w światło bramki, wrzucił przytomnie Michał Janota. Nikt nie strącił futbolówki i ta zaskoczyła bramkarza z Kazachstanu. Ta sytuacja zapewniła Stali zwycięstwo 1:0.