Słowacki sparing na zdjęciach i WIDEO

W sobotę 24 lutego 2018 piłkarze Stali rozegrali mecz kontrolny ze słowackim pierwszoligowcem FK Poprad. Mecz odbył się w Popradzie, na obiekcie Narodowego Centrum Treningowego słowackiej federacji piłkarskiej.

FK POPRAD – FKS STAL MIELEC 0:0

Dla Biało-Niebieskich miała to być próba generalna przed wznowieniem rozgrywek ligowych, taki sam cel przyświecał gospodarzom, którzy również wkrótce rozpoczynają mecze ligowe i liczą na awans do słowackiej ekstraklasy.

Już pierwsze sekundy przyniosły dobrą akcję mielczan, zakończoną niecelnym strzałem Sobczaka. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, efektowną czy techniczną grę uniemożliwiała nierówna murawa. Jednak spotkanie zostało rozegrane na naturalnym boisku z podgrzewaną murawą, całkowicie pozbawionym śniegu, w Polsce o to byłoby dosyć trudno. Przez większą część spotkania groźniejsza  była Stal, w pierwszej połowie do siatki trafił Mateusz Cholewiak, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Gospodarze byli bardzo groźni podczas stałych fragmentów gry i dobrze wyprowadzali szybkie ataki, tak dwukrotnie przeegzaminowali bramkarza mielczan Radosław Majeckiego, który jednak nie miał kłopotu ze strzałami piłkarzy FK Poprad.

WIDEO:

 

– Cieszę się, że można było zagrać na naturalnym boisku  bo aura nam nie sprzyja i warunki są bardzo ciężkie. Do 70. minuty graliśmy dobrze, po zmianach – co normalne, było dużo zmian – wkradło się troszeczkę chaosu taktycznego i nacisnął nas Poprad. Mateusz Cholewiak zdobył też prawidłową bramkę w 1. połowie po bardzo ładnym podaniu. Mieliśmy dwie sytuacja Jakuba Araka i Bartosza Nowaka, gdy boisko byłoby lepsze to wpadłyby bramki. Dobre też były stałe fragmenty gry. Poprad ma również ciekawy, waleczny, wysoki, wybiegany zespół. Był to wartościowy sparing, warto tu było przyjechać bo materiału do analiz mamy po tej próbie generalnej wiele. Fajnie, że było tu boisko naturalne, było jakie było, ale naturalne. W pierwszych kolejkach musimy się takich boisk spodziewać, chłopcy się fajnie zaadoptowali, profesjonalny piłkarz musi sobie w każdych warunkach poradzić, na to mentalnie zespół przygotowujemy i jeśli pierwsza kolejka się odbędzie to my będziemy przygotowani – powiedział po meczu trener Stali Zbigniew Smółka.

– Był to sparing, ostatni mecz kontrolny przed Olimpią Grudziądz. Był to pozytywny mecz. Zrobiliśmy co trener nam przekazał. Szkoda, że skończyło się 0:0. Mieliśmy swoje sytuacje, 4-5 sytuacji stuprocentowych. Teraz już przygotowujemy się do pierwszego meczu ligowego – ocenił obrońca Biało-Niebieskich Leandro.

– Dzisiaj było bardzo trudno z powodu warunków atmosferycznych, w jakich graliśmy. Jednak wiemy teraz, czego możemy się spodziewać w pierwszej kolejce. Choć nie było za łatwo, pokazaliśmy się z dobrej strony. Mam nadzieję, że w pierwszej kolejce zagramy na zero z tyłu i strzelimy gola lub więcej – ocenił nowy pomocnik mielczan Josip Soljic. – Kilka klubów w Rumunii i Chorwacji, z ekstraklasy ma profesjonalizm i warunki podobne do tego, co zastałem w Stali Mielec. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu trafiłem i mogę pomóc Stali w walce o Ekstraklasę – dodawał.

W lecie piłkarze z Popradu prawdopodobnie pojawią się na sparingu w Mielcu. Jesienią Poprad odwiedził w ramach stażu trenerskiego Zbigniew Smółka, w sztab słowackiego pierwszoligowca spędził kilka dni w Mielcu w listopadzie, obejrzał mecze Stali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem i w Mielcu z GKS Tychy.

ZDJĘCIA

RELACJA TV POPRAD

 

 

fks_dzienkobiet2018_insta