DZISIAJ inaugurujemy wiosnę w Nice 1 Lidze! [WIDEO]

O 20:45 na Stadionie Miejskim w Mielcu mecz Nice 1 Ligi piłkarskiej Stal Mielec – Górnik Łęczna.

Dla Biało-Niebieskich to pierwszy mecz o punkty od listopada. Przed tygodniem nie pojechali do Grudziądza na spotkanie z Olimpią, zostało odwołane ze względu na zły stan boiska. – Nareszcie przychodzi ten mecz. Mam nadzieję, że boisko dojdzie do warunków możliwych do gry. Przygotowani jesteśmy dobrze, w pierwszym spotkaniu jest jednak zawsze jakaś niewiadoma, sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać – mówi trener Stali Zbigniew Smółka.

Ostatnie dni mielczanie spędzali naturalnie na treningach, ale też uczestniczyli w akcjach marketingowych – przede wszystkim w Biało-Niebieskim Dniu Kobiet z PGE.

WIDEO

 

Nowym kapitanem Stali, po odejściu do Śląska Wrocław Mateusza Cholewiaka, został Krzysztof Kiercz. – Cieszymy się, że w końcu zagramy o ligowe punkty. Ta przerwa była bardzo długa. Okres przygotowawczy był dobrze przepracowany, w każdym meczu zawalczymy o trzy punkty – zapowiada.

WIDEO

 

Stal zmierzy się dzisiaj z Górnikiem Łęczna. Latem na Lubelszczyźnie po szalonym meczu telewizyjnym zwyciężyli Biało-Niebiescy 4:3. Górnik to spadkowicz z ekstraklasy, który też będzie bronił się przed degradacją do 2. ligi. W przeciwieństwie do mielczan pierwszy swój mecz wiosną już zagrał. Przed tygodniem uległ u siebie Wigrom Suwałki 0:1. Zimą ekipa ta jednak starała się wzmocnić, by teraz regularnie punktować i uratować Nice 1 Ligę dla Lubelszczyzny.

Spotkanie poprowadzi sędzia z Białej-Podlaskiej Konrad Gąsiorowski, doskonale znany w Mielcu od lat, z meczów 2. i 3. ligi.

stal-gornikleczna_news_hej_w18