ARP oficjalnie otrzymała tytuł Partnera Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec [WIDEO, FOTO]

W obecności dyrektorów mieleckich szkół podstawowych oraz dziennikarzy prezes FKS Stal Mielec Jacek Orłowski wręczył statuetkę Partnera Akademii Piłkarskiej dyrektorowi mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Krzysztofowi Ślęzakowi.

 

Agencja została partnerem wspierającym Akademię FKS Stal.  – Tradycje Stali Mielec sięgają czasów powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, który zapoczątkował dynamiczny rozwój miasta i regionu. Pomysłodawcom COP i twórcom piłkarskiego klubu towarzyszyły podobne wartości: dążenie do bycia coraz lepszym oraz dostrzeżenie i spożytkowanie lokalnego potencjału dla rozwoju. Te uniwersalne zasady były także fundamentem utworzonej przez ARP specjalnej strefy ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, która stała się pierwszym spadkobiercą idei COP. Działając biznesowo i odnosząc sukcesy angażujemy się na rzecz projektów, które są ważne dla społeczności lokalnych. Nie ma wątpliwości, że jest nim Akademia Piłkarska. To świetna inicjatywa FKS Stal Mielec, skierowana do najmłodszych mieszkańców Mielca i okolic. Wierzę, że nasze wsparcie dla Akademii zaprocentuje jeszcze większymi sukcesami mieleckiego sportu – powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Podczas spotkania 21 marca 2018 roku inaugurującego wiosenne rozgrywki w Akademii Piłkarskiej Stali ARP reprezentował dyrektor mieleckiego oddziału, który zarządza SSE EURO-PARK, Krzysztof Ślęzak. – Cieszę się, że nasza spółka Agencja Rozwoju Przemysłu jest partnerem Akademii Piłkarskiej. Kiedyś była WSK PZL Mielec, tworzyła klub sportowy Stal Mielec. My jesteśmy sukcesorem WSK PZL Mielec, jako Specjalna Strefa Ekonomiczna. Naszym zadaniem było zagospodarowanie majątku – co się zdarzyło, pozyskanie inwestorów – co się zdarzyło. Mam nadzieję, że teraz przyszedł czas na społeczną odpowiedzialność biznesu, byśmy mogli Państwa wspierać, by naszym śladem podążali kolejni przedsiębiorcy, postaramy się w tym pomóc – powiedział Ślęzak podczas uroczystego przekazania mu statuetki Partnera.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zostaną Lewandowskim, Lato, Messim, znanymi zawodnikami. To  jest chęć pozostawienia mielczan w Mielcu, by młodzi ludzie nie uciekali z Mielca, by umieli pracować zespołowo i dążyć do wspólnego celu. Jeśli nie wszyscy dojdą do pierwszej drużyny to jednak wspomnienia zostaną. Ja z łezką w oku wspominam mecz z Realem Madryt sprzed 40 lat, gdzie byłem zaszczyconym tym, że mogłem podawać piłki. Świetnie, że w tę inicjatywę angażują się dyrektorzy szkół i dbają o zdrowie oraz rozwój fizyczny młodego pokolenia, by to pokolenie miało pasję, wspólne zajęcia, świetnych trenerów. Mam nadzieję, że młodzież będzie korzystać z Akademii, to świetna inicjatywa i my postaramy się pomóc wspólnie z przedsiębiorcami – przekazał.

W kameralnym spotkaniu uczestniczyła grupa dyrektorów mieleckich szkół podstawowych, prezydent miasta Fryderyk Kapinos, miejscy urzędnicy oraz przedstawiciele mediów. Wysłuchali krótkiej prezentacji planów Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec, otwartej na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi szkołami i ośrodkami szkolącymi młodych piłkarzy. Mogli też wziąć udział w treningu seniorów FKS Stal Mielec.

Tego dnia Stadion Miejski odwiedzili także uczniowie mieleckich szkół. Również uczestniczyli w treningu pierwszoligowej Stali, zwiedzali obiekty sportowe, skorzystali z okazji by zdobyć autografy i zdjęcia Stalowców.

Inicjatorem współpracy FKS Stal Mielec i ARP jest europoseł Tomasz Poręba. – Chcę bardzo serdecznie podziękować Prezesowi ARP Marcinowi Chludzińskiemu za przyjęcie propozycji współpracy ze Stalą Mielec. Bardzo liczę na to, że przełoży się to także na większe zaangażowanie przedsiębiorców działających w mieleckiej strefie ekonomicznej i wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży w naszym mieście. Stal Mielec to prawdziwa marka i wizytówka miasta, znana i ceniona w całej Polsce. Mam pewność, że dzięki kapitalnemu wizerunkowi klubu, rosnącej dzięki wynikom sportowym z miesiąca na miesiąc medialności i popularności miasto Mielec, przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu, zyska kolejnych ważnych inwestorów, co przełoży się na nowe miejsca pracy i poprawę warunków życia – powiedział Poręba.

euro-park_mielec_podstawowa_cmyk