Kolejka niespodzianek w Nice 1 Lidze! Stal w grze o najwyższe cele [KOMENTARZE, WIDEO]

Rozegrana w minione wtorek i środę zaległe spotkania Nice 1 Ligi przyniosły zaskakujące wyniki. W efekcie ścisk w czołówce jest nadal spory.

Stal we wtorek grała w Grudziądzu z miejscową Olimpią, która mocno broni się przed spadkiem, chociaż rok temu sama liczyła się w grze o awans do ekstraklasy. Biało-Niebiescy prowadzili 2:0, zremisowali jednak 2:2.

WIDEO – SKRÓT

 

– Widzieliśmy dwie różne połowy, w których wiatr dyktował warunki. W I połowie to my graliśmy z wiatrem i strzeliliśmy dwie kapitalne bramki. Mieliśmy sytuacje, żeby ten mecz zakończyć. W II połowie gospodarze szybko zdobyli bramkę. Często kotłowało się w naszym polu karnym. Strzelając dwie bramki na wyjeździe tak doświadczony zespół, szczególnie w defensywie, musi to dowieźć do końca. Musi być zdeterminowany, musi być skoncentrowany, musi grać prościej. Dzisiaj się to nie udało – ocenił trener mielczan Zbigniew Smółka.

– Z perspektywy całego spotkania zasłużony remis. Uczulałem, że Olimpia ma dobrych piłkarzy i gra na jej terenie jest bardzo ciężka. Musimy się zregenerować, bo przed nami kolejny ciężki wyjazd. Z perspektywy II połowy, gdzie jeszcze były sytuacje, mecz mógł skończyć się bardzo wysokim wynikiem dla obu stron. Dla kibiców to było bardzo dobre widowisko. Ja natomiast muszę dokładnie przeanalizować drugą połowę , bo mamy doświadczony zespół i mając przewagę dwóch goli w meczu wyjazdowym, nie można go remisować – dodał.

WIDEO – KONFERENCJA

 

Remis Stalowców w Grudziądzu okazał się najlepszym osiągnięciem zespołów z czołówki, które teraz grały. Chrobry Głogów poległ w Łęcznej 1:2. Chojniczanka Chojnice na własnym obiekcie uległa Rakowowi Częstochowa 0:1. Wreszcie GKS Katowice przegrał w Niepołomicach z Puszczą 0:1.

W efekcie Stal o jeden punkt zbliżyła się do miejsca dającego na końcu sezonu awans do ekstraklasy. Do pozycji numer dwa zajmowanej przez GKS Stalowcy tracą dwa punkty i mają lepszy bilans meczów bezpośrednich z GieKSą.

W kolejny weekend Stal pojedzie do Sosnowca, gdzie zmierzy się z miejscowym Zagłębiem. Dla tej ekipy mecz ze Stalą może być ostatnią okazją by poważnie dołączyć do czołówki ligi i włączyć się w grę o awans do ekstraklasy. Zespół Zagłębia do GKS-u Katowice traci dzisiaj sześć punktów.

Mecz Zagłębie Sosnowiec – FKS Stal Mielec w sobotę o 15:30.