PGE FKS Stal Mielec znów wysoko w medialnych raportach!

Znane są wyniki badań medialności i ekwiwalentu reklamowego klubu PGE FKS Stal Mielec za miesiąc lipiec 2018 roku.

W badaniu wykonywanym na zlecenie Pierwszej Ligi Piłkarskiej, obejmującym media krajowe i regionalne, mielecki klub uplasował się na bardzo wysokiej pozycji.

Najbardziej medialną drużyną pod względem liczby publikacji w badanym okresie był GKS Katowice (737 publikacji) oraz Stal Mielec (621 publikacji). Druga pozycja mielczan w Pierwszej Lidze Piłkarskiej to świetny wynik, pokazujący zainteresowanie mediów mieleckim klubem nawet w letnim okresie przygotowawczym.

Pod względem ekwiwalentu reklamowego przodował także GKS Katowice osiągając wynik 11 302 121 zł, kolejną drużyną zaś był Raków Częstochowa z rezultatem 8 807 618 zł. Tu PGE FKS Stal Mielec plasuje się na czwartej pozycji z wynikiem 7 730 817 zł.

Przypominamy, że ekwiwalent reklamowy (AVE) to wskaźnik wyrażający ilość pieniędzy, jaką należałoby wydać na publikację lub emisję danego przekazu, gdyby był on reklamą. Jest stosowany jako indeks oceny efektywności działań PR. Głównym beneficjentem wysokiej medialności klubu piłkarskiego z Mielca jest miasto Mielec, to prosty efekt lokowania nazwy miejscowości w nazwie klubu.