Sierpień medialnie świetny dla mieleckiej Stali

Znane są wyniki badań medialności i ekwiwalentu reklamowego klubu PGE FKS Stal Mielec za miesiąc sierpień 2018 roku.

W badaniu wykonywanym na zlecenie Pierwszej Ligi Piłkarskiej, obejmującym media krajowe i regionalne, mielecki klub kolejny raz uplasował się na bardzo wysokiej pozycji.

Najbardziej medialną drużyną pod względem liczby publikacji w badanym okresie był GKS Katowice (667 publikacji) oraz Stal Mielec (649 publikacji). To kolejny miesiąc wakacji 2018 gdy Stalowcy znaleźli się tak wysoko w medialnym badaniu.

Pod względem ekwiwalentu reklamowego przodował także GKS Katowice osiągając wynik 6 366 556 zł, kolejną drużyną zaś był Podbeskidzie Bielsko-Biała z rezultatem 5 607 293 zł. Tu PGE FKS Stal Mielec plasuje się na trzeciej pozycji z wynikiem 5 337 567 zł.

Przypominamy, że ekwiwalent reklamowy (AVE) to wskaźnik wyrażający ilość pieniędzy, jaką należałoby wydać na publikację lub emisję danego przekazu, gdyby był on reklamą. Jest stosowany jako indeks oceny efektywności działań PR. Głównym beneficjentem wysokiej medialności klubu piłkarskiego z Mielca jest miasto Mielec, to prosty efekt lokowania nazwy miejscowości w nazwie klubu.