Bogusław Wyparło w Mikrofonie FKS: o wynikach, trenerze i Akademii PGE FKS Stal [WIDEO]

Piłkarze pierwszoligowej drużyny PGE FKS Stal Mielec szykują się do wyjazdowego meczu z Chrobrym Głogów. Mielczanie nie przegrali ostatnich pięciu spotkań, ale też nie wygrali – mecze te zakończyły się remisami.

Po 13. kolejkach Stalowcy mają na swoim koncie 15 punktów. – Nie jest to dobry wynik, zdajemy sobie z tego sprawę. Sposób gry, zaangażowanie zawodników jest na bardzo dużym poziomie. Zawodzi nas skuteczność i niestety tych punktów jest zdecydowanie za mało – komentuje Bogusław Wyparło, trener bramkarz i członek zarządu mieleckiego Klubu. – Mamy nadzieję na przełamanie w Chrobrym, nie ma załamania w zespole, jest mobilizacja – dodaje.

– Jako zarząd dokonaliśmy wstępnej oceny i jesteśmy zadowoleni z trenera Artura Skowronka i z pracy jaką wykonuje. Trudno mieć do trenera pretensje, że ktoś nie strzela rzutu karnego czy nie strzela sytuacji gdy dostaje piłkę na piąty metr i ma pustą bramkę. Tutaj trener już niewiele pomoże – relacjonuje Wyparło. – Zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że duża część winy leży po ich stronie – dodaje.

WIDEO – ROZMOWA Z BOGUSŁAWEM WYPARŁO

 

Po ostatnim meczu ligowym PGE FKS Stal Mielec z Odrą Opole, zakończonym remisem 1:1, zarząd Klubu z Mielca analizował kolejny raz sytuację sportową zespołu pierwszoligowego oraz perspektywy na pozostałe osiem spotkań ligowych w 2018 roku.

Dbając o bliską i dalszą przyszłość FKS Stal Mielec, a szczególnie o plany rozwoju i finansowania Klubu, przedstawiciele zarządu rozmawiali z zawodnikami i sztabem pierwszoligowego zespołu, przypominając o założeniach sportowych PGE FKS Stal Mielec na sezon 2018/2019.

Jednocześnie zawodnicy, którzy znacząco obniżyli swój poziom sportowy w porównaniu z minionym sezonem, otrzymali możliwość rozwiązania swoich kontraktów w mieleckim Klubie.

– Rozmawiamy na bieżąco z zespołem. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy znana jest zespołowi, nie trzeba tego tłumaczyć. Mamy nadzieję, że było to spotkanie, które pomoże zawodnikom w tym, by zagrać zdecydowanie skuteczniej – informuje Wyparło.

Od 10 miesięcy w mieleckim Klubie realizowany jest projekt nowej Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

– Rozwinęło się w to sposób bardzo niespotykany, na dużą skalę. Z założonych 5-6 zespołów już jest 9. Myślę, że od nowego roku będą kolejne. Ogranicza nas jeszcze budżet, który Akademia posiada. Jeśli uda się pozyskać nowych sponsorów to Akademię będziemy rozwijać, chcemy wrócić do tradycji by wychowanków z Mielca i okolic grało w pierwszej drużynie jak najwięcej – relacjonuje Bogusław Wyparło, który jest również odpowiedzialny za projekt Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Wszystkie spotkania PGE FKS Stal Mielec możesz obstawiać na www.efortuna.pl

Kurs w Fortunie na zwycięstwo PGE FKS Stal Mielec wynosi 2.82.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.