Sparing z Koroną Kielce na 4:0: pokora i wysoki poziom pracy [WIDEO]

Korzystając z reprezentacyjnej przerwy w rozgrywkach mistrzowskich pierwszoligowi piłkarze PGE FKS Stal Mielec zmierzyli się w meczu towarzyskim z ekstraklasową Koroną Kielce.

Biało-Niebiescy pokonali sparingowo szósty zespół Lotto Ekstraklasy aż 4:0.

WIDEO:

 

– Cieszy nas fakt, że podtrzymujemy wysokie tempo naszego przygotowania fizycznego. To było naszym celem głównym, byśmy absolutnie nie schodzili z poziomu, który ostatnio prezentujemy. Trzeba też cieszyć się z tego jak zespół organizuje się na boisku na tle bardzo dobrego przeciwnika – powiedział po tym meczu trener Biało-Niebieskich Artur Skowronek. – To może przynosić owoce na przyszłość pod jednym warunkiem, że w całym klubie będzie nadal pokora i wysoki poziom pracy – dodawał.

W meczu z Koroną w zespole mieleckim zabrakło na boisku Grzegorza Kuświka, Martina Dobrotki i Maksymiliana Banaszewskiego. Panowie mają kłopoty zdrowotne, ale przy Solskiego 1 w Mielcu wszyscy mają nadzieję, że jeszcze w tym roku pojawią się w meczach Fortuna 1 Ligi.

Trener Artur Skowronek w sparingu zdecydował się też dać kolejne szanse bardzo młodym piłkarzom. Zagrali trzej juniorzy młodsi: Kacper Sadłocha, Łukasz Seweryn i Adam Kramarz. – To są chłopcy, którzy są bardzo blisko pierwszego zespołu bo mają potencjał. Chcemy im pomóc w rozwoju tego potencjału – przekazuje Artur Skowronek.

WIDEO: