Ogrzewanie boiska w Mielcu faktem! Dzisiaj pierwszy mecz!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o uruchomieniu ogrzewania murawy boiska piłkarskiego Stadionu Miejskiego. Piłkarze PGE FKS Stal Mielec dzisiaj zagrają pierwszy raz na tym boisku.

Rozpoczęta latem inwestycja finansowana była przez Ministerstwo Sportu, Urząd Miejski w Mielcu i Starostwo Powiatowe, a jej koszt to 2 miliony złotych. Latem wykonany został pierwszy etap: instalacja pod boiskiem wraz z nową nawierzchnią. Teraz zakończyły się prace związane z montażem niezbędnych urządzeń i przyłączem do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W środę 21 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił podgrzewanie boiska, tak by zaplanowane w Mielcu w tym roku jeszcze trzy mecze piłkarskiej Fortuna 1 Ligi mogły się odbyć bez przeszkód. Pierwszy mecz rozegrany zostanie już dzisiaj – w piątek 23 listopada, o 19:00 PGE FKS Stal Mielec podejmie Wartę Poznań w ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. Mielczanie obecnie zajmują czwartą lokatę w tabeli, do miejsca premiowanego awansem do Lotto Ekstraklasy tracą 6 punktów.

Podgrzewanie boiska jest dzisiaj jest dzisiaj jednym z podstawowych wymogów, które należy spełnić by otrzymać licencję na grę w polskiej ekstraklasie piłkarskiej. W najbliższych latach taka instalacja ma stać się także obowiązkowa w Fortuna 1 Lidze.

System podgrzewania boiska w Mielcu jest pierwszą tego typu instalacją na Podkarpaciu. W tej części Polski ogrzewaniem murawy dysponuje jeszcze Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz ekstraklasowe kluby z Krakowa i Kielc.

Ogrzewanie Płyty Boiska Nr 1 Stało Się Faktem

Opublikowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu Środa, 21 listopada 2018