Bartosz Bajorek i Davi Wanderley Silva zawodnikami PGE FKS Stal Mielec

Tuż przed zamknięciem zimowego okna transferowego do kadry pierwszoligowej Stali Mielec dołączyło dwóch piłkarzy.

Wieloletni kontrakt profesjonalny z PGE FKS Stal Mielec podpisał Bartosz Bajorek (22.01.2004, 177cm/70kg). Młody napastnik wyjechał z pierwszą drużyną już na zimowy obóz przygotowawczy w Turcji.

– Za mną ciężka praca. Obóz był przepracowany przez całą drużynę bardzo dobrze, na bardzo dobrej intensywności. Musimy to potwierdzić teraz w lidze – mówi Bajorek, który już wcześniej reprezentował zespoły z Akademii PGE FKS Stal Mielec.

Za mną ciężka praca. Obóz był przepracowany przez całą drużynę bardzo dobrze, na bardzo dobrej intensywności. Musimy to potwierdzić teraz w lidze – mówi Bajorek, który już wcześniej reprezentował zespoły z Akademii PGE FKS Stal Mielec.

Przejście do piłki seniorskiej dla Bartka okazało się pozytywnym czasem.

– Jest tutaj całkiem inaczej niż w juniorach, gra jest szybsza, wszystko się różni. To bardzo fajne doświadczenie i teraz pozostaje mi łapać jak najwięcej takich wrażeń – mówi. – Podpisałem kontrakt z PGE FKS Stalą Mielec i mam nadzieję, że będą tutaj bardzo ciężko pracował by załapać się do meczowej 18-tki – dodaje.

W Mielcu będzie występował z numerem 18 na koszulce.

Na zasadzie rocznego wypożyczenia z brazylijskiego klubu Centro de Integração Geracional 7 de Abril przeniósł się do Mielca Davi Wanderley Silva (03.09.1990, 178cm/70kg), piłkarz specjalizujący się w ofensywie. Do Stali dołączył w trakcie obozu w Turcji i dotychczas trenował z zespołem na zasadzie testów.

Jestem bardzo zadowolony z przyjazdu do Polski, to kraj, który otworzył dla mnie drugą szansę na grę w Europie. Myślę, że w Mielcu i Polsce będą bardzo szczęśliwy i będę bardzo dobrze prezentował się na boisku – powiedział Davi.

– Najlepiej czuję się na pozycji numer 10, grałem także często na prawej i lewej pomocy. Zagram tam gdzie wskaże mi trener i zrobię wszystko by pomóc zespołowi. W Mielcu jest wszystko co potrzebują piłkarze. Infrastruktura tutaj jest bardzo dobra, boiska, odnowa, drużyna, trener. To wszystko muszę wykorzystać by dobrze grać i pomóc zespołowi – dodaje Davi.

W PGE FKS Stal Mielec Davi będzie występował z numerem 11.