Mikrofon FKS przed meczem z ŁKS Łódź: pokażemy naszą moc [WIDEO]

W piątkowy wieczór 8 marca na Podkarpacie wraca piłkarska Fortuna 1 Liga. Kibice w Mielcu zobaczą pojedynek niemal na szczycie tabeli! Druga PGE FKS Stal podejmuje trzeci ŁKS Łódź.

Stal i ŁKS nie przegrały od 14. kolejek, mają identyczny bilans: 40 punktów za 11 zwycięstw i 7 remisów. W sierpniu w Łodzi Stal pewnie wygrała 2:0 i to sprawia, że dzisiaj wyprzedza ŁKS w tabeli, zajmując pozycję wicelidera.

Wiosnę obie ekipy zaczęły od zwycięstw. ŁKS pokonał u siebie 3:0 ostatnią w stawce Garbarnię Kraków. Stal wygrała 2:0 z mającym jeszcze nadzieje na awans do ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała, na stadionie rywala.

Teraz w Mielcu wszyscy myślą tylko o meczu z ŁKS-em.

– Pewnie trener swój plan na ten mecz wymyśli, mamy nadzieję, że go zrealizujemy, tak jak latem podczas meczu w Łodzi – komentuje krótko pomocnik Stali Marcel Gąsior.

Jesteśmy bardzo zmotywowani i na pewno dobrze przygotowani do tej rundy, mam nadzieję, że to będzie przynosić punkty: teraz z ŁKS, później z Tychami i Sandecją. Mam nadzieję, że w tych pierwszych meczach pokażemy swoją moc – dodaje Gąsior.

Stal i ŁKS łączy postać Bogusława Wyparły, który jest legendą obu tych klubów, a dzisiaj trenerem bramkarzy i dyrektorem akademii w PGE FKS Stal Mielec. Bodzio W. podkreśla, że w piątek istotny będzie tylko wynik.

– Mecz jak każdy inny. Tyle samo punktów można zdobyć jak w pozostałych spotkaniach. Stal Mielec i ŁKS mają dobrą passę i obie drużyny będą chciały to podtrzymać. Będzie to dobre widowisko i mam nadzieję, że zakończy się zwycięstwem Stali – ocenia Wyparło i zaprasza na stadion kibiców. – Będzie to pomocne dla zawodników, pomoże w odniesieniu zwycięstwa – zapewnia.

PGE FKS Stal Mielec podejmie ŁKS Łódź na Stadionie Miejskim w Mielcu w piątek 8 marca o 18:00. Do środy 5 marca rozeszło się 2500 wejściówek na to spotkanie. Mecz na żywo pokaże Telewizja Polsat Sport.

W niedzielę 10 marca natomiast rozpoczynają się wiosenne rozgrywki w Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec. Zespół Centralnej Ligi Juniorów U-17 zagra na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

– Cele Akademii, grup młodzieżowych są jasne. Naszym celem jest wychowywanie zawodników dla pierwszego zespołu, nie jest najważniejszy wynik. Najważniejsze jest by zawodnicy z Akademii z czasem przechodzili do pierwszego zespołu. Mamy bardzo utalentowany rocznik 2003 i mam nadzieję, że z tego rocznika kolejni zawodnicy będą zasilać pierwszy zespół – komentuje Wyparło, dyrektor Akademii Stali Mielec.