NADCHODZI BIAŁO-NIEBIESKA POMOC! W sobotę gramy dla Kalinki!

Szanowni Państwo

Podczas sobotniego meczu PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa prowadzona będzie zbiórka na operację 10-letniej Kalinki Oleszkowicz!

Prosimy o pomoc!
Dziękujemy!


Opis chorób i schorzeń Kalinki

Kalinka urodziła się z bardzo poważnymi wadami ortopedycznymi. Przez ostatnie 10 lat przeszła szereg operacji.

Stopy końsko-szpotawe, operowane trzykrotnie.

Kręgosłup w odcinku lędźwiowym, operowany dwukrotnie (umieszczono 8 śrub tytanowych).

W marcu 2017 roku, Kalinka przeszła kolejną operację, polegała na zablokowaniu chrząstki wzrostowej w prawej nodze celem wyrównania 2 cm skrócenia kończyny lewej.

We wrześniu 2018 roku odbyła się operacja usunięcia blokady chrząstki wzrostowej, po wyrównaniu się dysproporcji kończyn dolnych.

Kolejnym schorzeniem wynikającym z wady kręgosłupa jest skolioza oraz neurogenny pęcherz leczony farmakologicznie, skolioza leczona na bieżąco poprzez ćwiczenia w domu oraz specjalistyczną rehabilitację.

W chwili obecnej staramy się zebrać środki na leczenie wady układu moczowego, która zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu nerek, a w najbliższej przyszłości ich uszkodzeniu.

Terapia za pomocą komórek macierzystych daje szanse naszej córce na normalne funkcjonowanie tak teraz, jaki w przyszłości. Niestety terapia ta nie jest refundowana przez NFZ, podobnie jak i wszystkie wcześniejsze operacje.

Mamy nadzieję że chociaż w pewnym stopniu przybliżyliśmy sytuację naszej córki.

Z wyrazami szacunku
Rodzice Kalinki