Maciej Serafiński na 80 lat FKS: bardzo doceniam to, co teraz mamy [WIDEO]

W Mielcu dzisiaj święto – 80-lecia powstania FKS Stal Mielec, ale to też kolejny dzień przygotowań do piątkowego wyjazdowego meczu z GKS Jastrzębie.

– Dzisiaj 10 kwietnia. 80 lat temu powstał Klub. Myślę, że to piękny czas i piękny okres szczególnie dla nas teraz, kiedy jesteśmy w walce o awans. To lata historii, pięknej historii, ale przede wszystkim to ludzie związani z tym klubem na co dzień: od prezesów, trenerów, którzy tutaj pracowali, przez zawodników do pań, które po prostu sprzątały tutaj. Myślę, że WSZYSCY ci ludzie tworzą tę piękną historię – mówi Maciej Serafiński, wychowanek Stali, dzisiaj asystent trenera w Fortuna 1 Lidze.

Serafiński przypomina, że przez lata FKS Stal przeżywała potężny kryzys. – Akurat jestem z okresu, kiedy pod prysznicami była zimna woda, odpadały płytki, czy na stadionie w soboty i czwartki był bazar. Dlaczego to mówię? Bo bardzo doceniam to, co teraz mamy. Myślę, że jest to piękny czas, w którym RAZEM idziemy w drodze po dawny blask. Myślę, że to 80-lecie przypieczętujemy awansem – podkreśla.

W drodze #podawnyBlask, po awans do Lotto Ekstraklasy, piłkarze PGE FKS Stal Mielec zagrają w piątek w Jastrzębiu z miejscowym GKS-em. – Jesteśmy w 100% gotowi do spotkania z Jastrzębiem. Jeszcze kilka zajęć treningowych i jedziemy, mam nadzieję, po kolejne punkty – przekazuje Serafiński. Jest także przekonany, że brak pauzujących za żółte kartki Jonatana de Amo Pereza i Josipa Soljicia nie zmieni nic w dyspozycji zespołu.

Uważam, że każdy, kto wchodzi z ławki, kto jest w kadrze, jest w stanie nam pomóc. Liczymy na każdego i tak samo zawodnicy, którzy mniej grali czy nawet nie grali są w stanie nam pomóc w meczu z Jastrzębiem i w kolejnych meczach. Myślę, że tak będzie do końca sezonu, że każdy kto jest w kadrze, jest nam potrzebny i da temu zespołowi to, czego potrzebujemy w drodze po awans – podkreśla Maciej Serafiński.

Pierwszy gwizdek meczu GKS Jastrzębie – PGE FKS Stal Mielec 12 kwietnia o 20:30, transmisja w Polsacie Sport.