PGE FKS STAL MIELEC przed Chojniczanką: prosimy o wsparcie do końca

W Wielką Sobotę o 17:30 przy Solskiego 1 PGE FKS Stal Mielec podejmie Chojniczankę Chojnice w meczu 29. kolejki piłkarskiej Fortuna 1 Ligi.

Biało-Niebiescy z Mielca zajmują dzisiaj czwartą pozycję w tabeli, mają na koncie 48 punktów, do miejsca premiowanego awansem tracą 7 oczek. To efekt słabszej postawy w miniony piątek w Jastrzębiu i porażki 0:1 z miejscowym GKS-em.

– Przed meczem z Jastrzębiem zagraliśmy trzy trudne mecze, zdobyliśmy w nich 7 punktów i straciliśmy w tylko jedną bramkę. W Jastrzębiu pokazaliśmy jednak słabsze oblicze. To nie była ta drużyna, której my wszyscy oczekujemy. Wiedząc co zrobiliśmy źle wyrzuciliśmy ten mecz z pamięci. Mogę zadeklarować, że będzie więcej ognia w sobotę
– ocenia trener Stali Artur Skowronek.

Sobotni rywal mielczan, Chojniczanka Chojnice też w tym sezonie planował bić się o awans do ekstraklasy. Zespół z Pomorza zaliczył jednak nieudaną rundę jesienną i o promocji może już zapomnieć. Mimo wszystko to ekipa nadal bardzo groźna.

Mamy dużo jakości by wygrać ten mecz, ale Chojnice też walczą, mają teraz cztery mecze bez porażki – przekazuje pomocnik Stali Josip Soljić.

– To bardzo niewdzięczny przeciwnik, ekipa zbudowana z doświadczonych piłkarzy, strzelają dużo bramek – dodaje Skowronek.

Jesienią w Chojnicach Stal zremisowała 2:2, chociaż przez pół meczu grała osłabiona brakiem dwóch zawodników.

Tam pokazaliśmy, że w dziewięciu potrafimy prowadzić grę kontrolowaną obroną. Mając na polu gry pełny układ taktyczny jedenastu piłkarzy z pewnością też możemy prowadzić grę w ataku, na to liczę w sobotę – wyjaśnia szkoleniowiec mielczan.

Przy Solskiego nikt nie odpuszcza jeszcze walki o awans.

Ekstraklasa jest celem nadal. Do końca 6 meczów, 18 punktów do zdobycia, każdy wierzy, że ten cel zrobimy i tu będzie ekstraklasa – mówi Josip Soljić.

Absolutnie wszyscy wierzymy w cel, który sobie założyliśmy. Jeśli pomogą nam kibice to będzie nam łatwiej w tym meczu. Wraz z piłkarzami prosimy o wsparcie do końca – podkreśla Artur Skowronek.

Mecz PGE FKS Stal Mielec – Chojniczanka pokaże na żywo telewizja Polsat Sport.