Mikrofon FKS przed Niecieczą: w pierwszej kolejności myślimy o sobie [WIDEO]

W środę o 20:00 w Niecieczy miejscowy KS Bruk-Bet Termalica podejmie PGE FKS Stal Mielec. To spotkanie dwóch zespół pretendujących do awansu do ekstraklasy.

Nastroje w Mielcu są optymistyczne bo Biało-Niebiescy szybko zrehabilitowali się za porażkę 1:4 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem i w dobrym stylu pokonali Olimpię Grudziądz 2:0. – W Bielsku całej drużynie ten mecz nie wyszedł. Znowu zawodnik drużyny przeciwnej strzelił przeciw nam bramkę kolejki. Wyciągnęliśmy szybko wnioski i z Olimpią pokazaliśmy swoje prawdziwe oblicze – mówi bramkarz Stalowców Seweryn Kiełpin.

Zespół z Niecieczy wygrał trzy pierwsze mecze bez straty gola. W weekend jednak przegrał 0:1 w Chojnicach. Trener Stali Mielec Artur Skowronek wskazuje, że mecz Nieciecza – Mielec nie będzie się różnił wagą od innych spotkań ligowych, nie jest teraz istotne, że obie ekipy to kandydaci do awansu. – To spotkanie traktujemy jak każde inne. Liga jest bardzo wyrównana i wynik tego meczu nic wielkiego nie zmieni. My chcemy oczywiście ten mecz wygrać i możemy oczekiwać bardzo dobrego meczu. Po obu stronach jest bardzo dużo jakości. Nieciecza to zespół bardzo dobrze zorganizowany w defensywie, dotychczas straciła tylko jedną bramkę, ale też potrafi tracić punkty. Chcemy zrobić wszystko by punkty w komplecie przyjechały do Mielca – relacjonuje Skowronek.

Nas, Miedź i Niecieczę wszyscy stawiają w roli faworyta. Nie będzie to łatwy mecz, ale w tej lidze nie ma łatwych meczów – przekazuje Seweryn Kiełpin. – W klubie zawsze w pierwszej kolejności myślimy o sobie. Jeśli będziemy dobrze przygotowani to nie mamy się kogo tu obawiać w 1 lidze – podkreśla mielecki golkiper.

Spotkanie w Niecieczy poprowadzi sędzia Tomasz Wajda z Żywca. Kolejny mecz w Mielcu PGE FKS Stal rozegra w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 19:39 z Miedzią Legnica. Mecz przesunięty został na poniedziałek ze względu na odbywające się w weekend na terenach sąsiadujących ze stadionem Dni Mielca. Z tego samego powodu został zmieniony termin planowanego na weekend w Mielcu meczu 4 ligi podkarpackiej Stal II Mielec – Izolator Boguchwała.