Kongres 60 Milionów – globalny zjazd Polonii w rzeszowskiej Arenie G2A!

W piątek, w rzeszowskiej Arenie G2A odbył się Kongres 60 Milionów – spotkanie przedstawicieli organizacji polonijnych i polonijnego biznesu, rządu RP, samorządów i organizacji pozarządowych, na którym wspólnie dyskutowano o inicjatywach na rzecz rozwoju wzajemnej współpracy.

Wśród nich znaleźli się przedstawiciele naszego Klubu: Dyrektor – Bartłomiej Jaskot, a także Prezes – Jacek Orłowski, który brał udział w panelu dyskusyjnym „Jak promować polski produkt. Skuteczne kampanie w budowaniu jakości i rozpoznawalności polskich produktów.”

– W tym roku obchodzimy 80-lecie naszego Klubu. Historia Stali była bardzo ciekawa i też były czasy, gdzie zniknęliśmy z mapy sportowej Polski i od niedawna, bo od 2012 roku próbujemy reaktywować nasze działania. W tym czasie udało się m.in. odwiedzić przede wszystkim Stany Zjednoczone – na zaproszenie Polonii w Nowym Jorku – mówił Prezes PGE FKS Stal Mielec – Jacek Orłowski.

Jak promować polski produkt? – Musimy wykorzystywać nieraz jakieś sztuczki, wykorzystywać zaproszenia, tak jak tutaj – gdzie ten wkład finansowy nie jest wielki, a ta promocja się udaje – dodaje.

Entuzjastą tego niezwykłego spotkania był wierny Kibic Stali i działacz polonijny Grzegorz Fryc – m.in. organizator majowego USA Tour PGE FKS Stal Mielec.

Na zakończenie odbyła się gala kończąca polską edycję kongresu. Kolejna edycja odbędzie się w październiku w Nowym Jorku.