W Turcji trwa ciężka praca!

Drużyna PGE FKS Stal Mielec od soboty przebywa na zgrupowaniu w Turcji, gdzie przygotowuje się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Za nami już pierwszy mecz kontrolny, w którym podopieczni Trenera Marca wygrali 3:1 z Widzewem Łódź. Szczegóły tego meczu znajdziecie TUTAJ.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w drużynie? – Sytuacja zdrowotna w drużynie jest bardzo dobra. Żaden z zawodników nie ma jakiś większych urazów. Wszyscy czują się bardzo dobrze i mam nadzieję, że taka sytuacja pozostanie do końca obozu. Mateusz Mak i Krystian Getinger, którzy nie zagrali w ostatnim meczu kontrolnym w Polsce także czują się bardzo dobrze, nic im nie dolega i trenują razem z drużyną – mówi fizjoterapeuta Łukasz Cierpich.

Zawodnicy od początku zgrupowania bardzo ciężko pracują, co potwierdza trener przygotowania motorycznego – Dawid Musiał Treningi przebiegają zgodnie z planem. Nadal trenujemy dwa razy dziennie, zawodnicy pracują bardzo sumiennie i są skoncentrowani na tym, co mamy do zrobienia. Akcentujemy już zwiększenie mocy i szybkości działania w poszczególnych ruchach kosztem objętości. W dalszej części zgrupowania objętość pracy nadal będzie malała, a jeszcze bardziej będziemy egzekwować cechy jakościowe ruchu, czyli moc i szybkość lokomocyjną.


https://www.facebook.com/stal.mielec.oficjalna/videos/192188788534170/
https://www.facebook.com/stal.mielec.oficjalna/videos/132676991281157/