WRACAMY BEZ PUNKTÓW. ZA TO Z BAGAŻEM KARTEK…

IMG_3233

Po meczu stojącym na słabym poziomie Okocimski pokonał Stal 3:2. Ozdobą meczu była bramka z przewrotki Łukasza Żeglenia, ale marne to dla nas pocieszenie. Po brzeskiej porażce spadliśmy do strefy spadkowej. Szesnaste miejsce, pięć punktów zdobytych w sześciu kolejkach – nie takiego wyniku oczekiwaliśmy.

Podopieczni Dariusza Sieklińskiego wygrali niedzielne starcie zasłużenie. Stal do końca walczyła o choćby punkt, ale wpierw Krystian Getinger w 74. minucie, a potem Mateusz Cholewiak (90 min.) musieli przedwcześnie opuścić plac gry. Arbiter Jacek Lis pokazał obu czerwone kartoniki – „Getkowi” za faul  taktyczny, „Cholewce” za niesportowe zachowanie.

IMG_2935

A mecz zaczął się dla nas wyśmienicie. Z trybun słyszeliśmy mieleckich kibiców oznajmiającym, iż „gramy u siebie”. Niesieni dopingiem piłkarze Rafała Wójcika już w pierwszej akcji wywalczyli rzut rożny. Dokładne dośrodkowanie Macieja Domańskiego strzałem głową z 10 metrów na gola zamienił Kamil Kościelny. Kapitan naszego zespołu, przy biernej postawie brzeskich obrońców, wyskoczył najwyżej do piłki i nie dał szans źle ustawionemu Robertowi Błąkale. „Piwosze”, podrażnieni takim początkiem, ruszyli odrabiać straty. I nie musieli długo czekać. Przy nienajlepszej postawie naszej defensywy Wojciech Wojcieszyński wyrównał rezultat w 6. minucie. Od tego momentu gra naszych „siadła”. To gracze Okocimskiego dyktowali warunki i dążyli do bramki, która dałaby prowadzenie. Brzeszczanie byli jednak mało skuteczni, a w końcówce to Stal mogła zdobyć gola, ale Cholewiak przegrał pojedynek z bramkarzem rywala.

IMG_3237

Na drugą połowę Stal wyszła z jedną zmianą w składzie – Żegleń zastąpił Wojciecha Mąciora. Obraz gry się nie zmienił, to Okocimski atakował bramkę mielczan. Kibice musieli jednak trochę poczekać na kolejne bramki. W 65. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Wojcieszyński. Pomocnik gospodarzy wykorzystał błąd w ustawieniu Wojciecha Daniela i precyzyjnym uderzeniem z dystansu wyprowadził OKS na prowadzenie. Tylko cztery minuty potrzebowali mielczanie, by wyrównać stan rywalizacji. Na wysokości pola karnego wywalczyli rzut z autu. Mateusz Podstolak dalekim wyrzutem znalazł Kościelnego, ten strącił piłkę na piętnasty metr do Żeglenia, a nasz napastnik przepięknie złożył się do strzału. Debiutancki gol Żeglenia był wyjątkowej urody, nawet kibice z Brzeska nie mogli uwierzyć, że ten strzał wpadł tuż przy słupku bramki Błąkały. Gdy wydawało się, że mielczanie pójdą za ciosem Okocimski wyprowadził szybką kontrę, którą faulem przerwał Getinger. Nasz obrońca lekko pociągnął za koszulkę mijającego go Patryka Bryłę. Za to zagranie ujrzał czerwoną kartkę i pozostało nam bronić remisu. To się niestety nie udało. W 86. minucie indywidualną akcję Saniego skutecznie wykończył Wojciech Dziadzio i pozbawił nas złudzeń. Wydaje się jednak, że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej, arbiter tego jednak nie raczył zauważyć. Na domiar złego w 90. minucie sędzia wyrzucił z boiska kolejnego piłkarza Stali… Po upływie czterech doliczonych minut zawodnicy z Brzeska mogli fetować zwycięstwo.

IMG_2931

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy piłkarski wrzesień przy Solskiego. Na mieleckim Stadionie Miejskim rozegramy trzy kolejne mecze: z Błękitnymi Stargard Szczeciński (7.09), Limanovią Limanowa (14.09) i z Rakowem Częstochowa (21.09). Zapraszamy na te niedzielne spotkania wszystkich kibiców Stali!