Skład Fortuna 1 Ligi na sezon 2019/20

Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które w przyszłym sezonie zagrają w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Po roku przerwy na zaplecze polskiej piłki wraca zarówno Zagłębie Sosnowiec, jak i Miedź Legnica. Drużyny, które w sezonie 2017/2018 wywalczyły awans do ekstraklasy nie potrafiły pozostać na dłużej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zagłębie spadło w 34. kolejce, natomiast Miedź o utrzymanie walczyła do ostatniej kolejki, ale ostatecznie podopieczni Dominika Nowaka nie uciekli spod topora.

Poznaliśmy także już wszystkich beniaminków. Z 2 ligi awans wywalczyła Olimpia Grudziądz, która powraca do Fortuna 1 Ligi po roku. Radomiak natomiast zagra na zapleczu po raz pierwszy od 13 lat. Po 3 sezonach przerwy na boiskach 1 ligi zobaczymy także GKS Bełchatów.

Wszystkie kluby wciąż czekają na decyzje komisji ds. licencji klubowych PZPN, która przyznaje licencję na grę w Fortuna 1 Lidze.

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020: Bruk-Bet Termalica, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Bełchatów, GKS Jastrzębie, GKS Tychy, Miedź Legnica, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Radomiak Radom, Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Warta Poznań, Wigry Suwałki, Zagłębie Sosnowiec.

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl