Akademia: Nasi ponownie we Lwowie

Do Lwowa na piłkarski turniej wyruszyła kolejna grupa młodych piłkarzy z Mielca.

We wtorek, 26 stycznia br. odbył się pierwszy mecz grupowy z drużyną Lokomotiv Kijów, która jak się okazało później wygrała cały turniej. Początek spotkania nie układał się dla mielczan pomyślnie. W 8. minucie obrońca otrzymał czerwoną kartkę i do końca meczu Stal Mielec grała w dziesiątkę.

Do przerwy wynik meczu był remisowy. Parę minut przed końcem spotkania strzałem z pola karnego zawodnik Lokomotiv Kijów zdobył zwycięskiego gola. Ten wynik postawił mielczan w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ tylko jedna drużyna wychodziła z grupy.

Następnym rywalem Stali była drużyna Bukowina Chernowscy, z którą mielczanie wygrali 3:0 i tym samym wyszli z grupy.

W środę od samego rana wszyscy czekali na wynik meczu Lokomotiv Kijów – Nika Iwano – Frankowsk. Główny rywal z Kijowa wygrał ten mecz 3:0 i szanse Stali na wyjście z grupy się oddaliły. Kolejnym jej rywalem była drużyna z Nika Iwano- Frankowsk, z którą po zaciętym meczu wygrała 1:0. Niestety następny mecz z Halyhyna Lwów o drugie miejsce w grupie, zakończył się przegraną mielczan 3:1.

Został im jeszcze ostatni pojedynek o 9 miejsce z Kniazią Kijów, jednak żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola w regulaminowym czasie gry, więc o zwycięstwo walczyli w rzutach karnych, gdzie Stal Mielec przegrała 4:2 i ostatecznie zajęła 10 miesjce na 19 drużyn w turnieju.

Po zakończonych meczach chłopcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z trenerem drużyny Dnipro Dniepropetrowsk – Myronem Markewyczem, który sfinansował cały obiekt, na którym był rozgrywany turniej. Trener Markewycz prowadził także drużynę Dnipra w finale Ligii Europy z Sevillą.

Był także czas na zwiedzanie Lwowa. Chłopcy zaczęli od zdjęcia przy pomniku Adama Mickiewicza. Potem wyruszyli do katedry, gdzie Jan Paweł II zostawił bukłak swoich włosów. Kolejną atrakcją była fabryka czekolady. Zobaczyli również jedną z najpiękniejszych, oper w Europie zaprojektowaną przez Polaka prof. Zygmunta Gorgolewskiego. Ostatnią atrakcją był Aquapark i wodne szaleństwo.

Ohrnych Kijów

Zawodnicy biorący udział w turnieju: Chmielowski Tomasz, Ciemięga Oskar, Czachor Mateusz, Dudek Maciej, Gdowik Maciej, Hyrchel Grzegorz, Kamuda Kacper, Krępa Gabriel, Najuch Kacper, Ofiara Piotr, Parkosz Michał, Pezda Jakub, Przygoda Szymon, Sikora Michał, Skowron Kamil, Sztuka Bartłomiej, Trela Dawid, Grzech Sergiusz, Mazur Waldemar, Aradiusz Witek.