Kolejny popis mielczan przy Solskiego 1!

W sobotę przy Solskiego 1 rozegrano hit 22. kolejki spotkań. Lider z Mielca podejmował trzeci w tabeli Raków Częstochowa. Piłkarze Janusza Białka nie zawiedli licznie przybyłych kibiców i w efektownym stylu wygrali 3:0! Nie da się ukryć, że mielczanie dominują w lidze i pewnym krokiem zmierzają do pierwszej ligi.

&nbsp

Biało-niebiescy z dorobkiem 48 punktów wyraźnie przewodzą stawce. Wiceliderem jest Wisła Puławy (43), Raków zachował trzecią lokatę (40), czwarte miejsce zajmuje Znicz Pruszków (39).

Mielczanie są w tym sezonie niepokonani na swoim terenie. To już jedenasty kolejny mecz przy Solskiego 1 bez porażki w tym sezonie. Już początek meczu potwierdził, że to gospodarze będą nadawać ton wydarzeniom na boisku. Andreja Prokić do spółki z Szymonem Sobczakiem pierwszy raz zagrozili bramce strzeżonej przez doświadczonego Macieja Mielcarza już w pierwszej minucie. Serbski napastnik szukał od początku okazji, by razem z kolegami z drużyny i kibicami symboliczną kołyską świętować narodziny syna. Dopiął swego w 27. minucie. Dokładnym podaniem popisał się Bartosz Nowak, Prokić za polem karnym próbował ograć kapitana gości Adriana Klepczyńskiego i gdy wydawało się, że nic z tej akcji nie wyjdzie piłkarz Stali huknął z 18 metrów z lewej nogi w długi róg bramki i dał nam mnóstwo radości (1:0)! Zaskoczony Mielcarz nie był w stanie sięgnąć mocno bitej piłki. Dla zawodnika z numerem 11 na plecach był to już dziesiąty gol w sezonie.

Stalowcy nie poprzestali na jednej bramce. Stwarzali kolejne okazje, jednak często kończyły się one odgwizdaniem przez arbitra pozycji spalonej. W 39. minucie przyjezdni powinni wyrównać stan pojedynku, jednak sam na sam z Tomaszem Liberą zmarnował Damian Warchoł. Bramkarz Stali zachował zimną krew i nie dał napastnikowi Rakowa możliwości zmieszczenia piłki w siatce. W odpowiedzi kolejny raz Mielcarzowi zagroził z 15 metrów Prokić, tym razem jednak golkiper dał radę sparować mocne uderzenie piłkarza z Mielca. W 42. minucie popisowa kontra trio Nowak-Prokić-Sobczak przyniosła drugą bramkę dla gospodarzy. „Proki” poradził sobie z Błażejem Cyfertem i w pełnym biegu wrzucił piłkę na czwarty metr, tam Sobczak uprzedził Grzegorza Rogalę i skierował futbolówkę obok bramkarza z Częstochowy (2:0)! To była pierwsza bramka Szymona w naszych barwach.

W przerwie trenerzy Rakowa dokonali jednej zmiany, jednak obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Mielczanie dali pograć gościom, od czasu do czasu próbowali groźnie kontrować. W 52. minucie Prokić trafił w boczną siatkę bramki Mielcarza. Serca kibiców zabiły szybciej w 71. minucie, gdy Wojciech Okińczyc był bardzo bliski zdobycia gola. Piłka po jego strzale trafiła w nogę świetnie ustawionego Libery i minęła słupek mieleckiej bramki. Chwilę później próbował odpowiedzieć Mateusz Cholewiak, który został jednak zablokowany w polu karnym. „Cholewka” cieszył się z gola w 75. minucie. Świetnie na skrzydle zachował się Prokić, który ograł Cyferta, piłkę przejął Nowak i dokładnym dośrodkowaniem znalazł przed bramką Cholewiaka. Skrzydłowy Stali fenomenalnym uderzeniem głową z kilku metrów podwyższył na 3:0!

W ostatnim kwadransie było jeszcze kilka szans na zmianę wyniku. Zza pola karnego uderzał Cholewiak, z wolnego próbował Krystian Getinger, szansę miał rezerwowy dziś Tomasz Prejs, w końcówce minimalnie niecelnie główkował Zalepa, kolejnego gola nie udało się uzyskać Cholewiakowi. Tuż przed końcowym gwizdkiem świetnej szansy nie wykorzystali goście. Libera wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Warchołem.

Okazałe zwycięstwo w dobrym stylu cieszy. Trzeba jednak grać dalej i skupić się na kolejnym meczu. W Wielką Sobotę mielczanie powalczą o kolejne punkty w dalekim Stargardzie. Tamtejsi Błękitni zajmują obecnie 11. miejsce.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 4:1
Okocimski KS Brzesko – Kotwica Kołobrzeg 0:3 (walkower, Okocimski wycofał się z rozgrywek)

FKS STAL MIELEC – RKS Raków Częstochowa 3:0 (2:0)

Bramki: Prokić (27), Sobczak (42), Cholewiak (75 min.)

Stal: Libera – Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger, Cholewiak (90 Marciniec), Żubrowski © (86 Radulj), Nowak, Lech, Sobczak (70 Prejs), Prokić (79 Żegleń)

Raków: Mielcarz – Waszkiewicz (46 Pawlusiński), Klepczyński ©, Cyfert (87 Radler), Rogala, Kmieć, Figiel, Carlinhos (53 Okińczyc), Malinowski, Warchoł, Sabiłło

Sędziowali: Szymon Lizak (sędzia główny, KS Poznań), Maciej Cebulski (asystent nr 1, KS Poznań) i Łukasz Araszkiewicz (asystent nr 2, KS Poznań) oraz Michał Górka (sędzia techniczny, KS Tarnów)

Żółte kartki: Waszkiewicz, Carlinhos

Widzów: 3 300 (w tym ok. 160 z Częstochowy)

Tekst: Marcin Studnicki