24. KOLEJKA GRYF WEJHEROWO W MIELCU

Przed nami mecz z Gryfem Wejherowo. Spotkajmy się w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim przy Solskiego 1 po to, by kibicować biało-niebieskim oraz by minutą ciszy wspólnie uczcić pamięć naszych tragicznie zmarłych Kolegów.

Cały mijający tydzień jest dla całego środowiska piłkarskiego w Mielcu niezwykle trudny. 26 marca dowiedzieliśmy się o tragicznym wypadku samochodowym w Weryni koło Kolbuszowej z udziałem ośmiu piłkarzy związanych z naszym Klubem. Do „niebiańskiej drużyny” odeszli 19-letni Patryk Szewczak oraz bracia Pydychowie – 23-letni Kamil i 28-letni Rafał, potem niestety dołączyli do nich 25-letni Mariusz Korzępa i 29-letni Kamil Oślizło…

Po 23. kolejkach mielczanie są wyraźnym liderem drugoligowej tabeli z dorobkiem 49 punktów. Zespół Janusza Białka jest niepokonany od 23 października ubiegłego roku, od porażki w Rybniku piłkarze FKS nie przegrali żadnego z kolejnych 9 spotkań. Za plecami mielczan plasują się Raków Częstochowa i Wisła Puławy – obie drużyny zgromadziły po 43 punkty. Czwarty jest Znicz Pruszków (40), piąty Radomiak Radom ma na koncie 35 oczka.

Gryf znajduje się w strefie spadkowej (16. miejsce, 22 pkt). W poprzedniej kolejce podopieczni 54-letniego Piotra Rzepki wygrali u siebie 2:0 z Siarką Tarnobrzeg. Autorami bramek byli Mateusz Kuzimski i Krzysztof Wicki (karny). 25-letni Wicki, grający w rundzie wiosennej jako środkowy obrońca, to najskuteczniejszy zawodnik w zespole (7 goli).

Stalowcy walczyli o punkty w dalekim Stargardzie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, choć to mielczanie byli bliżsi sukcesu.

Magazyn skrótów 23. kolejki: https://www.youtube.com/watch?v=DiZWICON-u0.

Na wyjazdach gryfici radzą sobie przeciętnie (3-2-6). Podkarpacie nie jest dla nich gościnne, pokonały ich drużyny z Tarnobrzega (2:1) i Stalowej Woli (3:0). Z kolei Stal na własnym terenie nie zwykła tracić punktów – ostatnio z Mielca bez punktów wyjeżdżały zespoły Rakowa (3:0), Znicza (3:1), Polonii Bytom (4:3), GKS Tychy (1:0) i Wisły Puławy (2:0).

Po rundzie jesiennej w drużynie z Kaszub nastąpiła spora rewolucja, z klubem pożegnało się aż czternastu graczy, natomiast w ich miejsce przybyło dziesięciu nowych zawodników. Nowymi gryfitami zostali: 19-letni bramkarz Dawid Leleń (Legia II Warszawa), 28-letni obrońca Łukasz Nadolski (Florø SK), 26-letni obrońca Tomasz Lewandowski (Olimpia Grudziądz), 22-letni pomocnik Kamil Jakubowski (Siarka Tarnobrzeg), 22-letni pomocnik Piotr Łysiak (GKS Wikielec), 22-letni pomocnik Przemysław Mońka (Raków Częstochowa), 23-letni pomocnik Paweł Brzuzy (ostatnie pół roku bez klubu), 19-letni pomocnik Dawid Tomczak (Arka II Gdynia), 19-letni napastnik Maciej Koziara (Arka II Gdynia) i 22-letni napastnik Piotr Okuniewicz (GKS Tychy).

Spotkanie poprowadzi 32-letni Krzysztof Korycki (Warszawa).

Kibice spotkanie będą mogli obejrzeć jedynie na trybunie od strony ulicy Kusocińskiego. 24 marca br. Wojewoda Podkarpacki wydała decyzję o zakazie organizacji najbliższego meczu z udziałem publiczności na trybunie wschodniej ul. Solskiego – to efekt stosowania pirotechniki podczas meczu z Rakowem Częstochowa.

W pozostałych spotkaniach 24. kolejki (1/2 kwietnia) zagrają:

ROW 1964 Rybnik – Puszcza Niepołomice, piątek, g. 18:30
Siarka Tarnobrzeg – Legionovia Legionowo, sobota, g. 15
Olimpia Zambrów – Raków Częstochowa, sobota, g. 16
Radomiak Radom – Kotwica Kołobrzeg, sobota, g. 16
Polonia Bytom – Znicz Pruszków, sobota, g. 17
GKS Tychy – Stal Stalowa Wola, sobota, g. 17
Wisła Puławy – Błękitni Stargard, sobota, g. 18
Nadwiślan Góra – Okocimski KS Brzesko 3:0 (walkower, Okocimski wycofał się z rozgrywek)
2. liga, kolejka nr 24
FKS STAL MIELEC – WKS Gryf Wejherowo
2 kwietnia (sobota), godz. 18, Stadion Miejski przy ul. Solskiego 1 w Mielcu

Tekst: Marcin Studnicki