FKS Stal Mielec oficjalnie rozpoczęła współpracę z brazylijskim Fluminense FC!

Trwające od kilku miesięcy konsultacje zakończyły się oficjalnym rozpoczęciem współpracy FKS Stali Mielec z Fluminense FC – klubem, który prowadzi najlepszą akademię piłkarską w Brazylii, a jej wychowankowie grają w najlepszych drużynach świata. – Nie przyjeżdżamy tutaj tylko po to, żeby uczyć, ale także żeby samemu się czegoś nauczyć – powiedział Marco Manso, przedstawiciel klubu Fluminense FC. Do Mielca zawitał już 22-letni napastnik Jose Lucas Caetano Da Silva.

IMG_5726

Oficjalne rozpoczęcie współpracy FKS Stali Mielec z Fluminense FC to efekt trwających od kilku miesięcy konsultacji między klubami. Przedstawiciel klubu z Brazylii był już w Mielcu w lutym tego roku. Wówczas przyglądał się Akademii Piłkarskiej Stali Mielec, podpatrywał metody pracy z zawodnikami. Wizyta Marco Manso zakończyła się przygotowaniem pewnego rodzaju raportu dla klubu Fluminense FC, który potwierdził, że Mielec jest dla Brazylijczyków odpowiednim miejscem do rozpoczęcia współpracy.

IMG_5701

Oficjalne ogłoszenie współpracy odbyło się na konferencji prasowej, w której wziął udział Marco Manso, przedstawiciel klubu Fluminense FC, Marcin Gajda, sympatyk i kibic Stali Mielec z Portland w USA, entuzjasta współpracy Stali z Fluminense oraz Zbigniew Hariasz, przedstawiciel zarządu FKS Stali Mielec.

IMG_5719

– Nasza współpraca ma się odbywać na wielu płaszczyznach – szkoleniowej, trenerskiej, czy związanej z wymianą najbardziej utalentowanych zawodników. To bardzo ciekawa propozycja, bo jak sami wiemy, piłka brazylijska jest na bardzo wysokim poziomie – powiedział Zbigniew Hariasz i zdradził, że w Mielcu jest już brazylijski zawodnik – 22-letni Jose Lucas Caetano Da Silva.

IMG_5703

– Wspólnie wybraliśmy Jose Lucasa Caetano Da Silva, który był w Akademii Piłkarskiej Fluminense FC. Ten zawodnik bardzo pasuje do naszego wspólnego projektu. Jesteśmy jednak bardzo uważni, bo jest to człowiek, a nie maszyna i trzeba sobie wyobrazić, jak to jest przenieść się z Brazylii do Mielca – powiedział z kolei Marco Manso. – Uważamy, że Jose Lucas będzie dobrym zawodnikiem na tym poziomie, na którym jest dzisiaj Stal Mielec – dodał.

IMG_5721

Jose Lucasa Caetano Da Silva był najlepszym strzelcem w Akademii Fluminense FC, gdy miał 17, 18 i 19 lat. Grał w amerykańskiej szkole, a następnie już w Europie – w Słowacji. – Jest silnym zawodnikiem, który bardzo dobrze sprawuje się w polu karnym i prezentuje dobrą klasę przy wykańczaniu akcji – powiedział Marco Manso. Brazylijski napastnik dołączył już do pierwszej drużyny FKS Stali Mielec i będzie do dyspozycji Janusza Białka, trenera biało-niebieskich.

ks

IMG_5741