Zapowiedź meczu Zagłębie – Stal: Pokonać kandydata do awansu

32. kolejka Nice 1 Ligi dla Stali Mielec rozpocznie się w Sosnowcu, gdzie zmierzymy się z wiceliderem tabeli, ekipą Zagłębia. Dla naszych rywali pojedynek ten będzie kolejnym meczem o wszystko. Zwycięstwo przybliży podopiecznych Dariusza Banasika do wymarzonej gry w Lotto Ekstraklasie.

Pomimo porażki w 30. kolejce z Miedzią Legnica, Zagłębie Sosnowiec podniosło się i w ubiegłej kolejce rozgromiło zespół Wigier Suwałki na ich stadionie aż 3-0. Dzięki korzystnym rezultatom w innych spotkaniach zasiadło ono na fotelu wicelidera z przewagą dwóch punktów nad goniącym je peletonem drużyn. Cenne okazały się wygrane z groźnymi, broniącymi się przed spadkiem ekipami Drutex-Bytovii i Wisły Puławy na przełomie kwietnia i maja. Końcówka sezonu okazuje się dla sosnowiczan bardzo udana. Ostatnie spotkania sezonu ligowego dla naszych rywali to mecze z Chrobrym Głogów i GKS-em Tychy. Drużyny te znajdują się nad strefą spadkową, ale jest bardzo prawdopodobne, że przed meczem z Zagłębiem będą już pewne utrzymania.

Wiceliderowi do awansu wystarczą dobre rezultaty własnych meczów, nie muszą oglądać się wstecz tabeli. Jednak nie da się ukryć, że ważnymi rezultatami tej kolejki będą mecze Chojniczanki z broniącą się przed spadkiem Bytovią, Olimpii Grudziądz czy Górnika Zabrze. Wczorajsza porażka GKS-u Katowice ze zdegradowanym MKS-em Kluczbork raczej eliminuje zespół Andreji Prokicia z szans na miejsce premiowane awansem. Pamiętajmy jednak, ze to jest Nice 1 Liga! Tu wszystko się może jeszcze zdarzyć.

Stal Mielec nie ma zamiaru tanio sprzedać skóry, pomimo pewności gry w 1 lidze w następnym sezonie. W ostatnim meczu pokazaliśmy „pazur” pokonując Miedź Legnica, która wciąż ma szansę na awans. Czy ukłujemy kolejnego kandydata do awansu?

Wiktor Strzelczyk