FKS Stal zagra dwa razy w Mielcu: wszyscy o nas tutaj dbają [WIDEO]

Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec w tym tygodniu rozegrają dwa mecze na swoim stadionie. Najpierw podejmą Puszczę Niepołomice.

Mecz z małopolską ekipą będzie pierwszym przy Solskiego 1 od 23 sierpnia, gdy Stal uległa Pogoni Siedlce 2:3. W tym czasie Biało-Niebiescy na wyjeździe zremisowali z Miedzią Legnica 0:0 i pokonali 2:1 Raków Częstochowa. – Wracamy do Mielca, trzy punkty zdobyte w Częstochowie będą cenne ale gdy dołożymy zwycięstwo u siebie – mówi obrońca Stali Rafał Grodzicki. Dla niego spotkanie przy Solskiego 1 będzie bardzo ważne. Do Stali dołączył już po meczu z Siedlcami. – Dla mnie będzie to fajna sprawa bo na stadionie w Mielcu jeszcze nie grałem – komentuje.

WIDEO:

 

Przed meczem w Częstochowie Stal też pauzowała, ze względu na zmianę terminu spotkania z Puszczą Niepołomice pierwotnie planowanego na 1 września. W tym czasie mielczanie popracowali ciężej między innymi nad zagadnieniami motorycznymi. – Zrobiliśmy potrzebną nam robotę, która da nam kopa w późniejszym terminie – ocenia Grodzicki. Po tej przerwie przyjdzie Stalowcom zagrać 3 mecze w 8 dni, bo w niedzielę w Mielcu podejmą GKS Katowice.  – Nie powinniśmy odczuwać zmęczenia, wszyscy o nas tutaj dbają, jesteśmy przygotowani do każdego meczu – podkreśla Rafał Grodzicki.

Trener bramkarzy Stali Mielec Bogusław Wyparło przypomina, że trzeba pamiętać o tym co wydarzyło się z Siedlcami, gdy Stal prowadziła 2:0 i została bez punktu. – Trzeba wyciągnąć wnioski i z Puszczą zacząć jak z Siedlcami, ale skończyć zdecydowanie lepiej i odnieść zwycięstwo – mówi Wyparło. Zaprasza kibiców na trybuny mieleckiego stadionu. – Nasi kibice to nasz 12. zawodnik. Dopingują nas zawsze do końca. Myślę, że stawią się znowu bardzo licznie, nie trzeba ich zapraszać na tak ważne spotkanie – komentuje Wyparło.

Na wsparcie fanów liczy też Rafał Grodzicki, który bardzo pozytywnie ocenia Mielec i sam Klub. – Tu wszystko idzie do przodu. To co zastałem w Klubie napawa optymizmem. W Mielcu jest wszystko by bić się o najwyższe cele – opowiada.

Mecz Stal Mielec – Puszcza Niepołomice rozpocznie się w środę 13 września o 19:00. W niedzielę o 12:30 w Mielcu Stal podejmie GKS Katowice.

stal-puszcza_news_hej_j17