Wieczór modlitwy i zadumy [FOTO, WIDEO]

Piłkarze i trenerzy FKS Stal Mielec w czwartkowy wieczór przyszli do kościoła parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Przed wznowieniem rozgrywek Nice 1 Ligi postawili poświęcić się modlitwie i nauczaniu.

Od lat msze święte z udziałem piłkarzy, trenerów, kibiców odbywają się w parafii pw. MBNP przed każdą nową rundą rozgrywek. Gospodarzem modlitewnych spotkań teraz jest kapelan mieleckiej Stali ksiądz Mariusz Gródek.

Modlimy się w intencji działaczy, trenerów, piłkarzy naszej mieleckiej Stali, prosząc o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo, zdrowie. Ale także o spełnienie życiowych i sportowych ambicji oraz marzeń, by nadchodzącej wiosny mogli osiągnąć jak najwięcej sukcesów, by to co robią dawało jak najwięcej sukcesów i satysfakcji – mówił ksiądz Gródek.

W swoim życiu mamy przeróżne sytuacje, w których możemy zaświadczyć o wierze w Pana Boga. (…)Wielu piłkarzy, sportowców w sposób piękny manifestuje swoją wiarę. (…). Wielu piłkarzy wychodząc na murawę boiska dotyka swoimi palcami ziemi i czyni znak krzyża, by pracę, którą będą wykonywać również polecić stawiennictwu Pana Boga. (…) To są małe rzeczy, ale gdy są wykonane z wiarą to możemy być pewni, że Pan Bóg to widzi, w tym uczestniczy. Wielu z Was, z naszej mieleckiej Stali, jak tylko może uczestniczy w niedzielnej Eucharystii. Widzimy Was tu w kościele. To jest pozytywne Wasze świadectwo, że nie jesteście tylko, gdy jest rozpoczęcie sezonu, ale Bożymi wartościami żyjecie każdego dnia – mówił w czasie nauczania ksiądz Sławomir Szyszka, także kibic Stali Mielec.

WIDEO

 

W czwartkowy wieczór Biało-Niebiescy modlili się również w intencji Świętej Pamięci Daniela Kozdęby, zmarłego prezydenta Mielca.

 

stal-gornikleczna_news_hej_w18