Przed nami mecz Zagłębie Sosnowiec – FKS Stal Mielec

W sobotę 28 kwietnia o 15:30 piłkarze Stali Mielec rozegrają kolejny mecz Nice 1 Ligi, także kolejny istotny dla układu górnej części tabeli zaplecza ekstraklasy.

Stalowcy w 27. kolejkach zgromadzili 44. punkty. To dwa oczka mniej od drugiej pozycji, która daje awans do ekstraklasy. Mielczanie plasują się na piątej lokacie. Stal wyprzedzają Wigry Suwałki, Chojniczanka, GKS Katowice i Miedź Legnica.

Na miejscu siódmym plasuje się sobotni rywal Stali, to Zagłębie Sosnowiec z 40. punktami na swoim koncie. Sosnowiczanie przed sezonem wymieniani byli nawet jako faworyt do awansu, gdyby w sobotę pokonali Stal faktycznie mogliby jeszcze próbować na koniec sezonu włączyć się w walkę o najwyższe cele.

Latem 2017 roku Zagłębie pozyskało ze Stali Mielec bocznego obrońcę Roberta Sulewskiego. Transfer ten spowodował małe zamieszanie w Mielcu, na szczęście miejsce Sulewskiego z dobrym skutkiem wypełniają Dominik Sadzawicki i Mateusz Gancarczyk.

Sam Sulewski pobyt w Sosnowcu zapisze jako mniej szczęśliwy epizod swojej piłkarskiej kariery. W Nice 1 Lidze zagrał w 15. meczach. Tuż przed meczem Zagłębia ze Stalą niespodziewanie…. opuścił Sosnowiec. Dzisiaj Zagłębie poinformowało, że rozwiązało kontrakt z Sulewskim za porozumieniem stron.

Wyjazd do Sosnowca będzie natomiast wyjątkowym dniem dla napastnika Stali Jakuba Araka. W Zagłębiu spędził dwa lata i jego kariera wówczas mocno przyspieszyła. Co ciekawe swoją pierwszą bramkę w Sosnowcu zdobył w meczu przeciw Stali Mielec, latem 2014 roku w 2. lidze.

Terminarz 28. Kolejki Nice 1 Ligi:

7 kwietnia (piątek):
Odra Opole – Chrobry Głogów, godz. 20:45, sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

28 kwietnia (sobota):
Miedź Legnica – Ruch Chorzów, godz. 15:00, sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec, godz. 15:30, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Pogoń Siedlce – GKS Tychy, godz. 17:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).
Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz, godz. 19:00, sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

29 kwietnia (niedziela):
Raków Częstochowa – Stomil Olsztyn, godz. 13:15, sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 17:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
GKS Katowice – Bytovia Bytów, godz. 18:00, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).
Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki, godz. 19:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).