Sebastian Bergier nowym napastnikiem FKS Stal Mielec

Młodzieżowiec z Śląska Wrocław najbliższy sezon spędzi przy Solskiego 1. Sebastian Bergier wzmacnia Stal Mielec na zasadzie wypożyczenia.

Sebastian Bergier (20.12.1999, 183cm/75kg) w sezonie 2017/2018 strzeli 21 bramek w 24. występach w Centralnej Lidze Juniorów. Dziewięć razy pojawiał się też na boiskach Lotto Ekstraklasy (165 minut). Teraz jako młodzieżowiec postara się pomóc pierwszoligowej Stali Mielec.

Jest tutaj wszystko potrzebne do rozwoju: dobre obiekty treningowe i dobra atmosfera w szatni oraz na trybunach – mówi Sebastian Bergier. – Trener Artur Skowronek dzwonił do mnie i nalegał na przyjście. Zaufałem mu i myślę, że wszystko będzie dobrze – dodaje młody napastnik.

Przyszedłem tutaj by się rozwijać. Mam nadzieję, że będę jak najwięcej czasu spędzać na boisku. Czas pokaże jak to się wszystko potoczy. Myślę, że wszyscy w Stali razem damy radę wywalczyć awans – komentuje.

Jestem napastnikiem, czyli mam za zadanie strzelanie bramek. Myślę, że jeśli będą sytuacje, będę je sobie tworzył, to zamienię je na bramki – podkreśla.