Bogusław Wyparło o Akademii PGE FKS Stal Mielec: Jesteśmy bardzo zadowoleni [WIDEO]

Mieleckie drużyny piłkarskie prowadzone przez Akademię Piłkarską PGE FKS Stal Mielec zakończyły rundę jesienną. – Jesteśmy bardzo zadowoleni – komentuje wyniki dyrektor Akademii Bogusław Wyparło.

Młodzież z PGE FKS Stal Mielec utrzymała się w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. – W juniorze młodszym chłopcy utrzymali się w tej klasie rozgrywkowej. Bardzo dobrze przede wszystkim spisała się druga drużyna, przeszli jak burza przez rozgrywki. Także inne grupy rozgrywkowe zakończyły rundę z wynikiem na plus – opowiada Wyparło.

Zespół rezerw tworzony przez juniorów i wspierany przez zawodników z szerokiej kadry pierwszoligowej drużyny jest samodzielnym liderem 5 ligi dębickiej. Biało-Niebiescy dobrze też wypadli chociażby w podkarpackiej lidze trampkarzy, gdzie uplasowali się na drugiej pozycji.

– Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsor Polska Grupa Energetyczna, który mocno zaangażował się w Akademię. Myślę, że do końca roku wypracujemy kolejną umowę i sponsor strategiczny Akademii dalej będzie nas wspierał – komentuje Wyparło.

WIDEO:

 

 

Trenerzy z Akademii PGE FKS Stal Mielec chcą kontynuować plan współpracy z wszystkimi zainteresowanymi ośrodkami szkolącymi młodych piłkarzy w regionie. Najlepsi będą reprezentować Stal. – Dzieciaków dzisiaj u nas jest 200, chętnych do gry w Akademii jest kolejnych 200 – mówi Wyparło. Nikt nie zostaje jednak bez możliwości trenowania. W Mielcu młodych futbolistów szkoli chociażby Akademia Piłkarskie Nadzieje, która blisko ze Stalą Mielec współpracuje.

Praktycznie każdy zainteresowany ośrodek może być partnerem mieleckiej Stali. – Trzeba się zgłosić do nas, do Klubu lub Akademii. Jest kilka podpisanych umów współpracy. Jeśli są ośrodki, które chcą współpracować to bardzo chętnie zapraszamy. Mamy nadzieję, że wszystkie lokalne ośrodki będą chciały współpracować ze Stalą Mielec i wspierać w przyszłości Stal zawodnikami, którzy będą grali w pierwszym zespole – relacjonuje Bogusław Wyparło.

Baza szkoleniową Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec stały się nowe obiekty na błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Współpraca z MOSiR-em jest wzorcowa, także z ludźmi zarządzającymi sportem w mieście. Wystarczy wspomnieć o bardzo dobrej bazie treningowej na błoniach. Wykonywane są tam też dodatkowe szatnie i zaplecze, na prośbę Akademii, tak wielu jest chętnych – podkreśla dyrektor Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Na zawodników z Akademii liczy też Artur Skowronek, trener pierwszoligowej drużyny PGE FKS Stal Mielec. Dwie bramki na zapleczu ekstraklasy zapisał niedawno prawie 16-letni Kacper Sadłocha. W kadrze drużyny ligowej znalazł się też równie młody Łukasz Seweryn. Kolejny młody piłkarz Adam Kramarz wystąpił w sparingu PGE FKS Stali Mielec z ekstraklasową Koroną Kielce. – Trener Skowronek na sparing z Koroną powołał do kadry trzech zawodników z juniora młodszego. Ci chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. W szybkiej analizie po tym meczu trener Skowronek stwierdził, że ci chłopcy mają potencjał – podsumowuje Bogusław Wyparło.