Sportowy plebiscyt Nowin: ważne nagrody dla PGE FKS Stali Mielec!

W piątek wieczorem Gazeta Codzienna Nowiny z Rzeszowa rozstrzygnęła swój Plebiscyt na Najlepszego Sportowca, Trenera i Talent Podkarpacia.

To 59. edycja plebiscytu skupiającego sportowców kilkunastu dyscyplin z całego regionu.

Wśród najlepszych sportowców Podkarpacia za 2018 rok znalazł się piłkarz PGE FKS Stal Mielec Bartosz Nowak. Uplasował się na siódmym miejscu. – Za nami dobry rok, chociaż druga runda zeszłego sezonu nie skończyła się upragnionym awansem. Wszystko jednak przed nami. Liczę, że uda nam się to w tym sezonie – powiedział odbierając statuetkę.

Zwyciężczynią 59. Plebiscytu Sportowego Nowin została Li Qian (Enea Siarka Tarnobrzeg, tenis stołowy).

Do Mielca przyjechała także nagroda dla Talentu 2018 Roku. Został nim piłkarz PGE FKS Stal Mielec Kacper Sadłocha. – Ta nagroda znaczy dla mnie bardzo wiele. To dla mnie motywacja do jeszcze cięższej pracy, to pierwsza moja nagroda, mam nadzieję, że nie ostatnia – powiedział.

Gazeta Codzienna Nowiny przyznała także tytuł Mecenasa Sportu 2018 Roku. Nagroda została skierowana do europosła Tomasza Poręby z Mielca, sympatyka PGE FKS Stal Mielec, ale także wspierającego lekkoatletę z Mielca Rafała Augustyna czy tenisistki z Tarnobrzega. Nie dotarł do Rzeszowa, a widzowie zobaczyli specjalne wideo z udziałem Poręby.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w tej uroczystości. Składam najserdeczniejsze gratulacje wszystkim wyróżnionym. Sprawia mi to wielką frajdę i satysfakcję, dopóki będzie to możliwe będę robił to nadal – komentował Tomasz Poręba.