Łukasz Janoszka nowym zawodnikiem PGE FKS Stal Mielec

Piłkarz specjalizujący się w ofensywie wzmocnił dzisiaj pierwszoligowy zespół piłkarski z Mielca.

Łukasz Janoszka (18.03.1987, 181 cm/76 kg) przychodzi do PGE FKS Stal Mielec jako wolny zawodnik. Jesień spędził w Zagłębiu Lubin, w Lotto Ekstraklasie wystąpił w 11 meczach. W Mielcu podpisał kontrakt ważny przez 1,5 roku.

Gdy w Zagłębiu postawiona została sprawa tak, że ciężko będę miał z graniem, zacząłem się rozglądać za nowym klubem. Stal była bardzo konkretna, szybko doszliśmy do porozumienia. Cel, który ma Stal do zrealizowania bardzo mi się podoba i chcę brać w tym projekcie udział – powiedział Łukasz Janoszka.

W swoim piłkarskim CV ma też GKS Katowice i Ruch Chorzów, jest wychowankiem Ruchu Radzionków. W Stali już teraz ma kilku dobrych znajomych, właśnie ze Śląska. – Zawsze jest łatwiej odnaleźć się w klubie jeśli zna się kilka osób. Staram się być na bieżąco z rozgrywkami 1 ligi, obserwowałem, znam wyniki, kilka meczów też udało się zobaczyć – dodaje Janoszka.

W polskiej ekstraklasie rozegrał 259 meczów, najwięcej występów zaliczył w Ruchu Chorzów – aż 159. W barwach Ruchu sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

W Mielcu będzie występował z numer 14 na koszulce.