Mikrofon FKS przed meczem z Niecieczą: jest olbrzymia jakość piłkarska [WIDEO]

W sobotę 11 maja o 17:45 piłkarze PGE FKS Stal Mielec rozegrają ostatni mecz sezonu 2018/2019 przed własną publicznością. Podejmą spadkowicza z Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Przed sezonem obie ekipy celowały w awans do elity. Zespół z Niecieczy zanotował słabą jesień i szybko wypadł z gry o najwyższe cele. Dla Stalowców marzenia skończyły się w miniony weekend. Do Lotto Ekstraklasy awansują Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. Stal powalczy o trzecią lokatę.

Robimy wszystko by dobrze pożegnać się z tym sezonem, z publicznością, by najbliższy mecz wygrać i osiągnąć 64 punkty w tym sezonie. Po niepowodzeniu, jakim jest brak awansu, przekierowaliśmy myślenie na ten cel – mówi trener Stali Artur Skowronek.

Nie ma rozluźnienia, chcemy skupić się na dwóch ostatnich meczach i dobrze zakończyć sezon – potwierdza napastnik Adrian Paluchowski.

Mecz Stali z Termaliką zapowiada się atrakcyjnie. Jesienią w Niecieczy, po zaciętym spotkaniu, wygrali mielczanie 2:1. – Po obydwu stronach jest olbrzymia jakość piłkarska, każdy z zespołów też ma swój pomysł jak funkcjonować na boisku – relacjonuje Skowronek.

Dla Biało-Niebieskich będzie to też okazja na pożegnanie się z kibicami. – Będziemy dokładać wszelkich starań by podziękować kibicom za wsparcie w wielu momentach: tych fajniejszych i tych trudniejszych. Zrobiliśmy dużo w tym roku, nie jest to rok stracony. Zbudowaliśmy fajny zespół, który potrzebuje małych korekt i na pewno w przyszłym sezonie może powalczyć o te same cele – podkreśla trener Stali.

Do kadry zespołu z Mielca powrócił, po niegroźnej kontuzji, młodzieżowiec Denis Gojko. – Nie będzie brany pod uwagę Mateusz Spychała, który musi się leczyć. Pokazuje to jak wiele serca dawał w poprzednich meczach. Pomimo urazów grał na swoją odpowiedzialność. Przy takim rozwoju wydarzeń szanujemy jego zdrowie – dopowiada natomiast Artur Skowronek.

W zespole z Niecieczy kilka lat temu występował Adrian Paluchowski. – Robiłem historyczny awans do ekstraklasy – wspomina obecny napastnik Stali. Dodaje, że z tamtego zespołu został tylko jeden zawodnik. Paluchowski był w kadrze Termaliki, gdy ta mecze w Lotto Ekstraklasie rozgrywała w roli gospodarza na Stadionie Miejskim w Mielcu.

Mecz Fortuna 1 Ligi PGE FKS Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza będzie pierwszym w historii meczem mistrzowskim pomiędzy tymi drużynami na mieleckim stadionie.

Przy okazji tego spotkania Ośrodek Kibice Razem Stali Mielec przygotowuje atrakcje dla najmłodszych fanów Biało-Niebieskich. Odbędzie się także kwesta na rzecz Kasi i Mateusza – dzieci nagle zmarłego kibica Stali.

Spotkanie to nie będzie transmitowane przez telewizję.