MIGAWKI z Fosina Field

Amerykańska drużyna z trzeciego poziomu United Soccer Leaguer była ostatnim rywalem piłkarzy z Mielca podczas tournee w Stanach Zjednoczonych.

Meczem pokazowym z Westchester Flames, półprofesjonalnym amerykańskim zespołem, PGE FKS Stal Mielec zakończyła swój pobyt w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyleciała w minionym tygodniu na zaproszenie klubu Stal Mielec New York. Stalowcy wygrali 4:2.

Nowojorska Stal obchodzi jubileusz 15-lecia swojego istnienia, FKS Stal Mielec świętuje 80-tą rocznicę założenia klubu. Te jubileusze stały się powodem wyjazdu Biało-Niebieskich do USA. Pobyt za oceanem sfinansował klub z Nowego Jorku, dzięki miejscowym sponsorom.

W pierwszym meczu w USA – rozegranym w Nowym Jorku, gospodarze Stal Mielec NY ulegli PGE FKS Stal Mielec 0:7.

Drugi mecz odbył się na Polance Sokołów w New Britain, w stanie Connecticut, miejscowa FC Polonia Falcon przegrała z Biało-Niebieskimi 1:3.

Na finał pobytu w USA PGE FKS Stal pokonała Westchester Flames 4:1. To spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na burzę, odbyła się w New Rochelle.

Sportowym wydarzeniom towarzyszyły także liczne spotkania z Polonią, w tym wieloma mielczanami przebywającymi na emigracji.