Nowy Sponsor Techniczny PGE FKS Stal Mielec: Olimp Sport Nutrition

Olimp Sport Nutrition został nowym Sponsorem Technicznym PGE FKS Stal Mielec. Początek tej współpracy został ogłoszony w czwartek, podczas briefingu prasowego. Olimp Sport Nutrition zapewni profesjonalne wsparcie suplementacyjne piłkarzom PGE FKS Stal Mielec, którzy w rozpoczynającym się sezonie Fortuna 1 Liga podejmą kolejną próbę rywalizacji o upragniony awans do polskiej ekstraklasy.

Olimp Laboratories Sp. z o.o. jest polską firmą farmaceutyczną założoną w 1990 roku. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm Sp. z o.o. oraz Olimp Laboratories GmbH w Niemczech. W ramach wieloletniej strategii rozwoju prac badawczych w sierpniu 2015 r. spółka Olimp Laboratories oddała do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Pustyni koło Dębicy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków. Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp – Nutrifarm zainwestowała w nowe technologie i rozwój 315 mln zł.

Wierzymy, że poprzez naszą formę współpracy podniesiemy wyniki sportowe Stali Mielec i pomożemy w upragnionym awansie do ekstraklasy – powiedział Maciej Jaskot, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji Olimp Laboratories. – Chcemy wspierać zespół w zakresie właściwej suplementacji. Zagwarantujemy odpowiednie suplementy dobrane na bazie dyskusji ze sztabem szkoleniowym Stali i naszymi doświadczonymi pracownikami, którzy doskonale wiedzą jak tego typu działania podejmować. Wierzymy, że dzięki tej współpracy uda nam się też przełamać mit, że firma Olimp Labs produkuje głównie dla kulturystów – dodawał Jaskot podczas czwartkowego briefingu na Stadionie Miejskim w Mielcu.

Nasza firma dostarcza produkty do 100 krajów całego świata, współpraca ze Stalą Mielec będzie opierać się na naszej marce sportowej Olimp Sport Nutrition. Firma dotychczas współpracuje także z reprezentantami Polski w lekkiej atletyce, współpracujemy z klubami z polskiej ligi siatkówki. Przez dłuższy czas współpracowaliśmy z klubem Galatasaray Stambuł, teraz jesteśmy partnerem Wisły Kraków. Klubowi i piłkarzom życzymy by nasza współpraca sprawiła, że uda się awansować do ekstraklasy. Ustaliliśmy sobie takie motto: Olimp Sport Nutrition i PGE FKS Stal Mielec razem na szczyt – relacjonował Maciej Jaskot.

Musimy się cieszyć, że dbamy o ważne detale. Gratuluję Klubowi, że możemy współpracować z firmą Olimp i dbać o jakość naszej pracy. Wymagamy od siebie bardzo dużo, do tego też potrzebne jest suplementowanie piłkarzy. To może dać nam te 5%, które może nam pomóc w osiągnięciu celu – skomentował trener Stalowców Artur Skowronek.

Biało-Niebiescy są w drugim tygodniu przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1 Ligi. W środę rozegrali mecz sparingowy w Kielcach z tamtejszą Koroną, ulegli 0:1. – Chcemy wygrywać także w grach kontrolnych, ale są w nich też inne bardzo ważne aspekty, które zrealizowaliśmy. Mimo bardzo dużych obciążeń i objętości treningowej mecz w Kielcach chłopcy wybiegali na bardzo dobrym tempie i pokazali swoją jakość. Myślę tu też o taktyce. Na tle ekstraklasowego rywala, który jest tydzień przed nami z przygotowaniami, wyglądaliśmy bardzo dobrze piłkarsko i tylko skuteczność spowodowała, że przegraliśmy ten mecz – oceniał kielecką potyczkę trener Skowronek.

W tym meczu pierwszy raz w biało-niebieskich barwach zagrali nowi zawodnicy PGE FKS Stal Mielec: napastnik Josip Barisic oraz obrońcy Mateusz Żyro i Mateusz Bodzioch. – Tu jest Klub z ambicją, wizją, który chce awansować do ekstraklasy. Pracują tu ludzie ambitni, którzy chcą zrobić sukces. Jestem zadowolony po pierwszych dniach pobytu w Mielcu, mamy wszystko co potrzebujemy do treningu – powiedział Barisić – Chorwat, który ma już spore doświadczenie w polskiej ekstraklasie.

Klub ma jasne cele, jakim jest awans. Oby to się udało. Dla piłkarza tutaj jest zapewnione wszystko dla rozwoju. Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem profesjonalizmu, począwszy nawet od małych rzeczy jakimi są odżywki przed i po treningu, nie spotyka się tego w klubach pierwszoligowych – komentował Mateusz Żyro. To wychowanek Legii Warszawa, który ostatnie miesiące spędził w Miedzi Legnica.

Cel jest jasny i będziemy robić wszystko by go zrealizować. Spodziewałem się, że tu są warunki bardzo dobre i nic mnie tu nie zdziwiło. Klub jest poukładany, stadion bardzo fajny. Było kilka moich podejść do Stali Mielec i wreszcie się to udało – dodawał Mateusz Bodzioch, który do Mielca przeniósł się z Warty Poznań.

Kolejny mecz kontrolny Stalowcy rozegrają w sobotę 29 czerwca o 11:00 w Woli Chorzelowskiej, rywalem będzie Puszcza Niepołomice.